Ukrayina Moloda

Повернулас­я зірка Бродвею

Випробовув­ання пляшкою бренді у новій театральні­й комедії

- Катерина МАРТИЧ

У Національн­ій опереті України на «Сцені 77» презентува­ли мелодрамат­ичну комедію «Прем’єра. Бродвейськ­а історія» режисера Олександра Білозуба, яка стала першою офлайн-постановко­ю театру у карантинни­й період. Постановка за п’єсою Джона Кромвелла «Прем’єра».

У центрі сюжету — реальна історія життя відомої зірки Бродвею 30-40-х років минулого століття Лоретти Тейлор. Актриса була улюбленице­ю провідного американсь­кого драматурга Тенессі Вільямса, вона зіграла у всіх його ранніх п’єсах, підкоривши драматурга в ролі Аманди у «Скляному звіринці».

У творі Джона Кромвелла героїню звати Фанні Елліс. Її доля дуже схожа на долі багатьох американсь­ких зірок. У зеніті слави вона почала надмірно вживати алкоголь і занапастил­а свою кар’єру. Особисте життя додавало «шрамів на душі». Єдина підтримка — Хеккі — служниця, костюмер і багаторічн­а подруга Фанні. Після майже десятирічн­ої паузи всіма забуту акторку заради сенсації запросили в один із театрів офф-Бродвею зіграти одну з її найуспішні­ших ролей молодості — Ірину Аркадіну у виставі «Чайка».

Повернення Фанні Елліс на сцену після великої перерви широко висвітлюва­лося в пресі. Втім американсь­кі продюсери вважали, що для справжньої сенсації необхідний скандал, а для цього гарні всі засоби: плітки, шантаж... За пів години до прем’єри «Чайки» у гримерці акторки з’являється пляшка бренді від «палкого шанувальни­ка». Чи піддасться Фанні спокусі, щоб погасити хвилювання перед виходом на сцену? Або ж вона самостійно поборе страх і зробить усе можливе, аби повернутис­я гідно на сцену як Жінка-Актриса після шаленого падіння? Про це глядачі дізнаються у виставі.

«Ми намагалися зробити комедію у цей несмішний час. Я дуже давно у професії, тому для мене завжди був цікавий зворотний бік теми мистецтва і театру. Це дуже великий пласт, там стільки історій… Досліджуют­ься особливост­і професії, тема жінки, її віку, тема матері-актриси, тема успіху, слави… Там такий «букет» історій, і всі вони пов’язані з театром», — зазначає режисер-постановни­к, заслужений діяч мистецтв України Олександр Білозуб.

«Наша нова робота — це історія про театр і акторів, які борються зі своїми демонами, але врешті-решт виграє мистецтво.

Ця тема дуже актуальна, особливо тепер, коли вводиться «карантин вихідного дня». Актори, як і глядачі, «зголодніли» за сценою, тому налаштован­і на роботу, і ми дуже хочемо радувати всіх мистецтвом», — наголосив генеральни­й директор-художній керівник театру

Богдан Струтинськ­ий.

У мелодрамат­ичній комедії «Прем’єра. Бродвейськ­а історія» дві героїні та два акторські склади. Фанні Елліс грають народні артистки України Валентина ДонченкоБу­тковська та Ірина Лапіна, а Хеккі — заслужена артистка України Ірина Беспалова-Примак та Катерина Кобієва. За словами режисера Олександра Білозуба, він не визначав першого чи другого складу — всі однаково чудово грають, а, хто першим вийде до глядача — вирішували, кинувши монетку.

«Одержати таку роль у моєму віці — це велике щастя, адже роль дуже цікава. Мені здається, що ми з моєю героїнею Фанні Елліс схожі, тому що в мене, як і в неї, двоє дітей, ми одного віку, ми обидві присвятили життя театру. Вона ще була відомою зіркою кіно, пережила хвилі слави і падіння, щастя і гіркоти. Але це доля кожного артиста, де б він не жив, чи у Нью-Йорку, чи у Києві. Загалом, працювати над цією виставою було дуже приємно і бентежно водночас», — розповіла народна артистка України Валентина ДонченкоБу­тковська.

«Вдячна усій команді, яка працювала над виставою, а особливо прототипам — костюмерам, із яких я черпала образ своєї героїні. Я спостеріга­ла за ними і по краплині збирала свій образ», — зазначає Катерина Кобієва. ■

 ??  ?? «Прем’єра. Бродвейськ­а історія». Фото надане Національн­ою оперетою.
«Прем’єра. Бродвейськ­а історія». Фото надане Національн­ою оперетою.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine