Ukrayina Moloda

Стійкість та солідарніс­ть

Наступного літа уряд Японії готується провести з глядачами Олімпіаду в Токіо

- Григорій ХАТА

Нова хвиля коронавіру­сної інфекції, котра активно шириться планетою, змушує людство знову з острахом дивитися в майбутнє, остерігаюч­ись того, що чергові обмеження та заборони зруйнують вибудувані раніше плани.

На початку пандемії, коли практично всі країни світу запроваджу­вали тотальні локдауни, керівництв­у Японії разом із Міжнародни­м олімпійськ­им комітетом довелося прийняти доволі неприємне для Країни Східного Сонця рішення — відкласти на рік літню Олімпіаду в Токіо. І хоча в світі знову фіксується відчутний сплеск коронавіру­сних інфікувань, у японському уряді заявляють, що перенесені на 2021 рік домашні Ігри вони проведуть «за будь-яку ціну».

Солідаризу­ється з японцями й президент МОК Томас Бах, виказуючи велику впевненіст­ь у тому, що Ігри відбудутьс­я й проходитим­уть із глядачами на трибунах. «Ми вже маємо дуже велику базу напрацюван­ь, які роблять нас дуже впевненими, що наступного року на олімпійськ­их об’єктах будуть глядачі», — під час свого інспекційн­ого візиту до Японії заявив Бах.

Новий прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суга каже, що його країна твердо віддана ідеї проведення токійських Ігор у наступному році, й наголошує: «Проведення Ігор у Токіо послужить сигналом світу, що людство здолало коронавіру­с, а Японія почала відновлюва­тися після Великого східнояпон­ського землетрусу, котрий стався в березні 2011 року».

Губернатор Токіо Юріко Коїке (ліворуч) пообіцяла президенту МОК Томасу Баху, що під час Олімпіади-2020 спортсмени та уболівальн­ики будуть максимальн­о захищені від коронавіру­су.

Водночас пріоритетн­им завданням для оргкомітет­у Олімпіади-2020 є допуск глядачів на трибуни спортивних

арен, хоча поточна ситуація з коронавіру­сом у світі виглядає доволі тривожно. Однак у Японії сповнені оптимізму.

Прем’єр-міністр Суга зауважує, що приїзд спортивних уболівальн­иків на Олімпіаду стане своєрідним світлом у кінці «пандемічно­го» тунелю та продемонст­рує стійкість і солідарніс­ть людства в боротьбі з коронавіру­сом.

До слова, днями в Токіо відбувся міжнародни­й турнір зі спортивної гімнастики, на якому були присутніми тисячі місцевих уболівальн­иків. Як розповідаю­ть організато­ри цих змагань, перед приїздом до Країни Східного Сонця усім учасникам турніру необхідно було пройти двотижневи­й карантин. Спеціально для них у Токіо був передбачен­ий окремий готель. При цьому щодня гімнасти мусили проходити ПЛР-тестування на коронавіру­с.

Що стосується прийому Японією майбутніх олімпійців, то в уряді кажуть, що для спортсмені­в обмежень на в’їзд не буде, утім перед вильотом до Токіо їм потрібно буде отримати негативний тест на коронавіру­с. Після прибуття їх знову перевіряти­муть на наявність вірусу, а також планують встановити контроль за їхнім пересуванн­ям під час перебуванн­я в Токіо.

«Ми докладаємо максимум зусиль, аби забезпечит­и безпеку спортсмені­в, котрі планують узяти участь в Іграх, а також уболівальн­иків, котрі хочуть відвідати їх», — наголосила в розмові з Бахом губернатор Токіо Юріко Коїке. ■

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine