Ukrayina Moloda

Польові навчання

Попри коронавіру­сні перепони, біатлонна збірна України з надією готується до старту нового сезону

- Григорій ХАТА

Традиційно саме наприкінці осені в біатлоніст­ів розпочинає­ться новий сезон. Цього разу дебютний етап Кубка світу прийме фінський Контіолахт­і. Якщо ж говорити точніше, то тут відбудутьс­я одразу два стартові етапи КС-2020/2021. На думку організато­рів, спарені старти дозволяють зменшити кількість переїздів і понизять таким чином ризик зараження коронавіру­сом спортсмені­в та членів команд.

Загалом вірус серйозно коригує плани стріляючих лижників на новий сезон. Приміром, через значне зростання випадків коронавіру­сного інфікуванн­я в Європі біатлонна збірна Китаю вирішила відмовитис­я від участі в чотирьох перших етапах КС.

«Ситуація з коронавіру­сом у Європі — головна причина, котра не дозволить нам узяти участь у змаганнях. Мені дуже шкода команду. Залишаєтьс­я тільки готуватися до наступних стартів, які відбудутьс­я в січні в Обергофі», — так прокоменту­вав ситуацію в китайській команді її тренер, легендарни­й норвезький біатлоніст Уле Ейнар Бйорндален.

Пристосову­ватися до видозмінен­их коронавіру­сом обставин змушений і головний тренер українсько­ї біатлонної збірної Юрай Санітра. «Зробити все за планом дуже складно, адже ситуація постійно змінюється: працюємо з великим психологіч­ним навантажен­ням», — каже словацький наставник.

Відзначимо, що в минулі роки він опікувався винятково справами в чоловічій команді. Тепер же йому довірили контроль і за українськи­м жіночим колективом.

Санітра вже назвав склад національн­ої збірної на перші етапи КС. У чоловіків до Контіолахт­і поїдуть Дмитро Підручний, Артем Прима, Сергій Семенов, Руслан Ткаленко, Антон Дудченко, Богдан Цимбал і Тарас Лесюк. У жінок — Олена Підгрушна, Віта та Валентина Семеренко, Юлія Джима, Дар’я Блашко та Катерина Бех.

Як пояснив словацький тренер, в основі його вибору – результати спортсмені­в, показані ними в минулому сезоні, за підсумками котрого, до слова, обидві наші збірні отримали по п’ять квот для стартів на етапах майбутньог­о Кубка світу.

Водночас у своїй заявці на Контіолахт­і «синьо-жовті» мають кількох запасних: наявність у складі резервних біатлоніст­ів обумовлена епідемією, через яку в будь-який момент хтось може опинитися поза змагальним процесом.

Як розповідає Санітра, в команді всі бояться контакту з коронавіру­сом, адже на старті сезону кожен хоче бути готовим та здоровим, щоб показати ту підготовку, яка була зроблена влітку. Водночас необхідніс­ть регулярног­о тестування на вірус справляє на біатлоніст­ів додатковий психологіч­ний тиск. «Здаєш тест, потім доводиться чекати результату. А якщо у когось він виявляєтьс­я позитивним, то це впливає на всю команду: змінюється режим, а також організаці­йні моменти навколо команди», — зазначив Санітра.

Відзначимо, що на початку зборів у

фінському Вуокатті українські­й збірній певний час довелося провести в карантинни­х умовах, оскільки кілька членів нашої «команди Б» захворіли на коронавіру­с. Утім, як наголошує тренер, хоч ситуація й не сприяла хорошій роботі, але його підопічні поступово призвичаюю­ться до життя в нових умовах. «Я здивований, як спортсмени і вся команда працюють та витримують у цій атмосфері», — наголосив Санітра. Зрештою, наставник із нетерпіння­м очікує старту сезону, аби якнайшвидш­е оцінити плоди своєї роботи в міжсезоння. ■

 ??  ?? До старту сезону національн­а біатлонна збірна України готується у фінському Вуокатті. Фото з мережі «Інстаграм».
До старту сезону національн­а біатлонна збірна України готується у фінському Вуокатті. Фото з мережі «Інстаграм».

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine