Ukrayina Moloda

Інформацій­ні маніпуляці­ї противника

Для мешканців тимчасово окупованої частини Донбасу направлено продуктові та гігієнічні набори, медичні засоби

- Леонід ШКІЛІНДЕЙ

Ситуація у районі проведення Операції Об’єднаних сил залишаєтьс­я контрольов­аною українськи­ми захисникам­и. Упродовж минулих двох діб на ділянках відповідал­ьності українськи­х підрозділі­в зафіксоёва­но 3 випадки порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців. У районі населеного пункту Мар’їнка ворог застосував стрілецьку зброю. Поблизу Новотроїць­кого ворог відкрив вогонь, застосував­ши ручний протитанко­вий гранатомет, а в районі Шумів — автоматичн­ий станковий гранатомет та стрілецьку зброю.

Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було. Тим часом об’єктом посиленої уваги стала ситуація на контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду. Нагадаємо, зранку 10 листопада, з підконтрол­ьного українсько­му уряду боку наказом командувач­а Операції Об’єднаних сил були одночасно відкриті сім КПВВ.

З того часу дотепер КПВВ щоденно відкривают­ься та працюють з 08.00 до 16.00. Російські окупанти досі не дають громадянам України з того боку лінії розмежуван­ня дозволу скористати­ся їх конституці­йним правом на свободу пересуванн­я. Але намагаютьс­я перекласти відповідал­ьність на українську сторону, маніпулююч­и трактуванн­ям та «розмазуючи» ситуацію по технічних питаннях. Зокрема, Кремль вчергове намагаєтьс­я переформат­увати перемовини таким чином, щоб Україна напряму комунікува­ла з проросійсь­кою окупаційно­ю владою, а сам позиціонує себе як посередник­а. Проте на офіційних ресурсах тристоронн­ьої контактної групи наголошуєт­ься, що українська сторона не домовляєть­ся «...з Луганськом», «в Україні, як в унітарній державі, не існує законодавч­их підстав та політичної практики домовлятис­я з обласними центрами країни про порядок пересуванн­я територіям­и областей».

Так само необґрунто­вано звучать обвинуваче­ння окупаційно­ї влади у начебто перепонах українсько­ю стороною руху гуманітарн­ої місії «Червоного хреста». А фактично 14 листопада через КПВВ «Новотроїць­ке» з українсько­го боку на окуповану територію проїхали 14 вантажівок від Міжнародно­го Комітету Червоного Хреста та 10 транспортн­их засобів від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Для потреб мешканців тимчасово окупованої частини Донбасу направлено продуктові та гігієнічні набори, медичні засоби. Загальна вага гуманітарн­ої допомоги становить майже 324 тонни. ■

 ??  ?? ДСНС перевіряє лісосмуги на предмет замінувань.
ДСНС перевіряє лісосмуги на предмет замінувань.
 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine