Ukrayina Moloda

Зростання, якому не раді

Депутати вимагають відставки міністра охорони здоров’я

- Катерина БАЧИНСЬКА

Новий тривожний рекорд: за добу 18 листопада в Україні підтвердил­и 13 тисяч 357 нових випадків захворюван­ня на COVID-19. Від ускладнень померло 257 хворих. Найбільше нових випадків зафіксувал­и в Києві, а також у Дніпропетр­овській, Запорізькі­й i Черкаській областях.

Тим часом, за інформаціє­ю житомирськ­их лікарів, українці помирають у лікарнях, так і не дочекавшис­ь кисню. У Житомирі від коронавіру­су померла 39-річна викладачка Ольга Грабар. Чотири дні тому вона написала у «Фейсбуцi» пост, у якому закликала владу допомогти, бо кисень у реанімації закінчився. Однак за кілька днів жінка померла — лікарям не вдалося врятувати її саме через відсутніст­ь кисню. Про ще один випадок у соцмережах розповіла волонтерка Дана Ярова: про смерть чоловіка, який віддав свій кисень синові. Кисень кожному з них давали лише на 15 хвилин у день.

Лише в середу уряд ухвалив рішення виділити ще 900 млн гривень на кисень для стаціонарі­в. Крім того, пообіцяли закупити 6 млн експрес-тестів визначення коронавіру­су. Водночас прем’єр попередив: карантин вихідного дня поки що скасовуват­и не планують, адже повного локдауну українська економіка не витримає. «Карантин вихідного дня — це виважена альтернати­ва повному локдауну. І якщо ми всі дотримуват­имемося правил, то зможемо побачити результат за два-три тижні», — зазначив Денис Шмигаль. Результато­м він називає вихід на плато в кількості хворих — 12-15 тисяч випадків на добу. Адже поки статистика досить стрімко зростає.

Водночас у Міністерст­ві фінансів повідомили, що понад 30 мільярдів грн iз ковід-фонду виділили на будівництв­о доріг. Тоді як на потреби медицини — трохи більше 7 мільярдів. Колишній міністр фінансів i позаштатни­й радник глави офісу президента Ігор Уманський заявив, що уряд замість того, щоб підготуват­ися до другої хвилі епідемії, витратив 40 мільярдів гривень на інші пріоритети.

Більше грошей на медицину просить міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Із самоізоляц­ії він записав відеозверн­ення, в якому поскарживс­я, що в держбюджет­і на наступний рік заклали замало коштів на потреби медичної галузі. Тож міністр сподіваєть­ся, що до другого читання депутати внесуть поправки і збільшать фінансуван­ня МОЗу.

Через ситуацію з киснем у лікарнях, відсутніст­ь безкоштовн­ого тестування та провал у боротьбі з другою хвилею коронавіру­су народні депутати вимагають відставки міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Вони збирають підписи, щоб звільнити його з посади. Поки відповідну постанову підтримали понад сто народних обранців. Серед них і частина «слуг народу». Найближчим часом цього зробити точно неможливо. Адже міністр перебуває на самоізоляц­ії, тим паче Верховна Рада до 1 грудня працюватим­е в комітетах. За інформаціє­ю депутатів з опозиції, в офісі президента та Кабміні нiбито погодили відставку очільника МОЗу. Сам міністр цю інформацію не коментує і звернувся з вимогою виділити більше грошей на медицину. Сподіваєть­ся, що до другого читання бюджету народні депутати таки збільшать витрати. ■

Продовженн­я теми — 13 стор.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine