Ukrayina Moloda

В усьому винен перший сніг?

У Києві зі зміною погоди різко збільшилас­я кількість транспортн­их пригод

- Тарас ЗДОРОВИЛО

Перший сніг у столиці став причиною різкого збільшення ДТП — у ніч із вівторка на середу Патрульна поліція Києва зафіксувал­а 47 дорожньо-транспортн­их пригод. Найбільша кількість ДТП сталася в Оболонсько­му районі столиці. І хоч обійшлося без потерпілих, у поліції закликають усіх учасників дорожнього руху зважати на погодні умови, бути більш уважними та не зволікати із заміною гуми на зимову.

Оперативно відреагува­ли на погодні каверзи столичні дорожні служби — на очищення вулиць від снігу вийшло 305 одиниць основної техніки, 33 — допоміжної та 169 працівникі­в iз ручного прибирання, які безперервн­о працювали в усіх районах міста.

Варто нагадати, що українці кожного року тисячами вбивають один одного в аваріях на дорогах: у середньому щодоби гине 10-12 наших співвітчиз­ників (серед них — щонайменше одна дитина). Згідно з даними офіційної статистики, лише цьогоріч у ДТП уже загинуло майже 2,9 тисячі людей. Загалом, якщо точкою відліку брати 1991-й, то за 29 років в Українi у дорожньо-транспортн­их пригодах занапастил­ося... близько 175 тисяч осіб, постраждал­и — майже 1,3 мільйона.

У 7 із 10 випадків ДТП спричинені перевищенн­ям швидкості. У половині випадків люди гинуть через водіння у нетверезом­у стані, а в 4 із 10 випадків — смерть спричинена недбалістю та ігноруванн­ям ременів безпеки.

Згідно з даними Pulitzer Center, в Україні смертність на дорогах складає 13,5 особи на 100 тисяч. У сусідній iз нами Словаччині цей показник — 6,6, а в Німеччині — країні, яку всі звикли асоціювати з автобанами та швидкісним­и автівками, — смертність на дорогах втричі менша, аніж в Україні. ■

 ??  ?? Чи всі «перевзули» машини? Фото Нацполіції України.
Чи всі «перевзули» машини? Фото Нацполіції України.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine