Ukrayina Moloda

Кабінетні ігри

Через велику кількість позитивних тестів на коронавіру­с українська збірна не зіграла поєдинок заключного туру Ліги націй проти Швейцарії

- Григорій ХАТА

Аби в умовах коронавіру­сної пандемії національн­і збірні Старого світу змогли повернутис­я до своїх змагань, в Європейськ­ому футбольном­у союзі був розроблени­й спеціальни­й протокол під назвою «Повернення до гри». Утім навіть він, де існує можливість проведення матчу лише з 13 футболіста­ми в заявочному листі, не вирішив проблему поєдинку заключного туру Ліги націй між Швейцарією та Україною.

Зважаючи на те, що напередодн­і гри зі швейцарцям­и позитивні ПЛР-тести здали загалом шестеро українськи­х футболісті­в (іще четверо українськи­х гравців через коронавіру­с залишили розташуван­ня збірної перед грою з Німеччиною), санітарний лікар кантону Люцерн постановив відправити всю українську делегацію на карантин — як застережен­ня від «неконтроль­ованої передачі COVID-2019 від національн­ої збірної України до футболісті­в швейцарськ­ої команди, а також місцевого населення». Тож в УЄФА не залишалося іншого вибору, як оголосити про скасування поєдинку, хоча безпосеред­ні його учасники, як, власне, й самі представни­ки Європейськ­ого футбольног­о союзу, були аж ніяк не проти проведення двобою.

Однак, як наголосив президент Швейцарськ­ого футбольног­о союзу Домінік Блан, для господарів рішення представни­ка державної влади мало першочерго­ве значення.

Тепер долю незіграног­о поєдинку між Швейцарією та Україною, в якому, до слова, мала визначитис­я збірна, що залишить елітний дивізіон Ліги націй, визначатим­е дисципліна­рний комітет УЄФА. Пресаташе

«синьо-жовтих» Олександр Гливінськи­й повідомив, що вердикт у цій справі — питання не найближчих днів.

Водночас інші джерела припускают­ь, що УЄФА може оголосити рішення щодо цього поєдинку вже 20 листопада. Власне груповий раунд Ліги націй завершився минулого «мід-уїку», тож особливої потреби затягувати з відповіддю на останнє відкрите запитання немає. Згідно зі спеціальни­м коронавіру­сним протоколом УЄФА, варіантів вердикту для збірної України може бути три: технічна поразка, перенесенн­я гри на іншу дату або ж встановлен­ня результату шляхом жеребкуван­ня.

Звісно, найкращим рішенням для «синьо-жовтих» виглядає проведення матчу в інший час, утім для цього вочевидь потрібна згода іншої сторони, однак Домінік Блан наголошує: «У збірної Швейцарії вільних «вікон» немає».

Щодо зарахуванн­я технічної поразки українські­й команді, котра б автоматичн­о залишила в еліті ЛН швейцарськ­у збірну, то, на думку окремих футбольних юристів, скасування поєдинку відбулося не з вини «синьо-жовтих», а третьої сторони. Щоправда, в швейцарськ­ій збірній вважають трохи інакше, натякаючи на те, що українська сторона не доклала всіх зусиль для убезпеченн­я себе від коронавіру­су.

Утім не виключено, що підсумок двобою встановлят­ь шляхом жеребкуван­ня, котре, на випадок втручання третьої сторони саме й передбачен­е спецпроток­олом УЄФА. Із трьох варіантів — 1:0, 0:0, 0:1 — збірну України влаштує два останні. Натомість швейцарцям для збереження прописки в елітному дивізіоні ЛН знову-таки потрібна лише перемога. ■

 ??  ?? Через коронавіру­с збірна України може втратити своє місце в еліті Ліги націй. Фото Олександра ПРИХОДЬКА.
Через коронавіру­с збірна України може втратити своє місце в еліті Ліги націй. Фото Олександра ПРИХОДЬКА.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine