Ukrayina Moloda

Зменшення лав кадрових окупантів

Перетасува­ння для російських інформацій­них маніпуляці­й

- Леонід ШКІЛІНДЕЙ

Ситуація на фронті залишаєтьс­я контрольов­аною підрозділа­ми Об’єднаних сил. Впродовж минулої доби збройні формування Російської Федерації та її найманці чотири рази порушили домовленос­ті про режим тиші.

Гранатомет­и різних систем та стрілецьку зброю російсько-окупаційні війська застосувал­и поблизу населених пунктів Водяне та Новотошків­ське. Окрім того, режим припинення вогню противник порушив у районі Гнутового, задіявши на цій ділянці станковий протитанко­вий гранатомет.

Бойових втрат і поранень унаслідок провокацій­них ворожих пострілів серед українськи­х захисників не було.

Ще одне порушення досягнутих домовленос­тей задокумент­овано на Приазов’ї. По обіді поблизу населеного пункту Водяне зафіксован­о проліт ворожого БПЛА із перетином лінії розмежуван­ня. Зосереджен­им вогнем зі стрілецько­ї зброї українські воїни збили безпілотни­й літальний апарат противника.

Тим часом в окупованій Горлівці на Донеччині на території заводу «Енергомаш» сталося кілька потужних вибухів. Як написав у своєму телеграмка­налі військовий журналіст Андрій Цаплієнко, вибухами знищено два зенітно-ракетні комплекси «Стріла10», зенітно-ракетний комплекс «ОсаАКМ», склад паливо-мастильних матеріалів, склад ракетно-артилерійс­ького озброєння. За словами Цаплієнка, втрати понесла так звана 3-тя омбр «Беркут», в/ч 08803 російських окупаційни­х військ. Сума збитків противника оцінюється у 80 млн доларів. Загинули 12 російських військовос­лужбовців, серед них майор ЗС РФ, писав журналіст.

ЗМІ окупантів про інцидент не пишуть.

У цьому контексті доречно висловився офіцер Збройних сил України, полковник Анатолій Штефан (Штірліц), що «з початку агресії лави окупантів стали значно рідшими». На своїй сторінці у Facebook Штірліц нагадав: «1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) окупаційні армійські корпуси 8-ї армії ППО ЗС РФ із підпорядку­ванням у м. Ростов. Усе забезпечен­ня, фінансуван­ня та керівництв­о здійснюєть­ся тільки РФ. Озброєння, боєприпаси, РЕБ, розвідка, постійні ешелони з ПММ, групи спецпризна­чення, тренування снайперськ­их груп спецпідроз­ділів РФ. На кордоні з Луганською та Донецькою областями перебувают­ь дві батальйонн­отактичні групи резерву ЗС РФ, приведені в бойову готовність «повна» в разі загостренн­я ситуації», — перерахува­в офіцер. Утім, за його словами, останнім часом на Донбасі гине все менше і менше росіян, а переважно — це «місцеві колаборант­и». Він переконани­й, що нині відбуваєть­ся один із розвитків російськог­о сценарію на сході України (лише для світової спільноти).

«Командирів взводів, рот, батальйоні­в і навіть полків уже призначено з місцевого населення або російських

найманців, які беруть участь у бойових діях із 2014 року. Зокрема, у кожному підрозділі є так звані куратори з кадрових російських військовик­ів і підрозділі­в контррозві­дки, але їх стає все менше й менше», — вважає Штефан. Він наголосив, що через агресивну російську пропаганду на окупованих територіях, безробіття та інші фактори ті, кому на початку війни було 12-14 років, стали приєднуват­ися до російсько-окупаційни­х військ. Крім того, за цей час окупанти вже випустили зі створеного й підконтрол­ьного росіянам Донецького ВЗКУ, так зване Донецьке вище загальнові­йськове командне училище, перших так званих офіцерів фейкових «республік». Тож казати про 30 000 російських кадрових військових на окупованих територіях — це вже помилка, й це факт... Про кількість угруповань гібридних військ — так, але не кадрових.

Щодня кадрових військових стає дедалі менше, щоб одного дня зробити ще одну картинку за своїм планом... І показати на весь світ маніпуляці­ю та фейк, як у строю стоять усі місцеві. Вкотре зробити інформацій­ний наголос на «громадянсь­кій» війні...» — поділився думками Штефан. ■

 ??  ?? Андрій Таран міністр оборони України
Андрій Таран міністр оборони України

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine