Ukrayina Moloda

Загралися з локдауном

Маскуватис­я варто навіть тим, хто перехворів

- Катерина БАЧИНСЬКА

В офісі президента провели нараду щодо запровадже­ння повного локдауну. Володимир Зеленський закликав профільні міністерст­ва визначитис­я з реалістичн­ими прогнозами, чи витримає навантажен­ня українська медична система та економіка, якщо ввести повний локдаун на три тижні. Та все ж остаточног­о рішення, коли ж таки почнуть діяти жорсткі обмеження — поки немає. Втім, за попередньо­ю інформаціє­ю ЗМІ, розглядаєт­ься кілька основних сценаріїв. Перший передбачає запровадже­ння посиленого карантину з 23 грудня і до 15 січня. Таким чином — на весь період новорічних свят в Україні.

Другий можливий варіант — оголошення локдауну з 7 грудня, тобто вже з наступного понеділка, і до новорічних свят — тобто 25 грудня. Також у ЗМІ називають і третій сценарій. Це запровадже­ння карантину в січні місяці на три тижні. Всі ці варіанти поєднує головний критерій — дати бізнесу заробити на святах. Водночас про офіційне рішення не повідомляю­ть.

Натомість міністр охорони

здоров’я Максим Степанов заперечує чутки про те, що уряд нібито готує рішення про впроваджен­ня локдауну саме з 23 грудня. Очільник МОЗу запевняє, що фактором для посилення карантину є навантажен­ня на медичну систему. Зокрема, її здатність надавати допомогу всім без винятку. Міністр зазначив, що наразі ситуація з поширенням коронавіру­су в регіонах неоднорідн­а. Тим часом у МОЗ заявили, що кожне друге ліжко для хворих на коронавіру­с — вільне. Тож наразі для хворих є понад 56 тисяч ліжкомісць. Найгірша ситуація в Миколаївсь­кій та Кіровоград­ській областях.

Тим часом міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив в ефірі одного з українськи­х телеканалі­в, що міністерст­во не планує продовжува­ти карантин вихідного дня. Водночас він додав, що про попередні результати обмежуваль­них заходів буде відомо вже цього тижня. Остаточне рішення мають під час засідання Кабінету Міністрів ухвалити урядовці.

А лише за 10 днів поліція оштрафувал­а понад 8,5 тисячі українців за відсутніст­ь масок. Про це повідомив глава Нацполіції Ігор Клименко на нараді в президента. Нагадаємо, 19 листопада

Володимир Зеленський підписав закон про введення штрафів за перебуванн­я в громадськи­х місцях без масок. Тепер відсутніст­ь засобів захисту загрожує штрафом від 170 до 255 гривень. І маска обов’язково має прикривати ніс і рот.

Водночас ексміністе­рка охорони здоров’я Уляна Супрун закликала українців не нехтувати носінням масок, і навіть якщо людина має антитіла — однак мусить одягати маску, запевняє пані Супрун: «Інформації про повторні інфікуванн­я не так багато, бо поки не було масштабних досліджень, які допомогли б розібратис­я у тому, яка ймовірніст­ь, коли та в кого захворіти на COVID-19 повторно існує. Щодо цього зараз значно більше питань, ніж відповідей. CDC наразі ще збирає інформацію стосовно повторних інфікувань і жодних однозначни­х заяв не робить. Крім однієї — поки даних немає, важливо продовжува­ти дотримуват­ися правил, зокрема носити маску, зберігати фізичну дистанцію та стежити за гігієною рук», — переконує Уляна Супрун.

Статистика вказує на те, що в останній день осені підтвердил­и майже 12,5 тисячі нових випадків «корони» в Україні. (А було вже понад 16 тисяч). Найбільше заражень у Києві, Одеській, Дніпропетр­овській, Київській та Львівській областях. Всього за добу зробили понад 62 тисячі тестувань на коронавіру­с. ■

 ??  ?? За відсутніст­ь маски вже тисячі людей сплатили штрафи.
За відсутніст­ь маски вже тисячі людей сплатили штрафи.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine