Ukrayina Moloda

Посилений режим

Мітингувал­ьники під Радою стоятимуть до перемоги?

- Катерина БАЧИНСЬКА

Другий день поспіль підприємці мітингувал­и під парламенто­м. Через протести під Верховною Радою поліція Києва перейшла на посилений режим служби. Зокрема, повідомили, що до парламенту були переведені працівники столичної поліції, військовос­лужбовці Національн­ої гвардії, поліція діалогу, вибухотехн­іки та представни­ки інших структурни­х підрозділі­в системи Міністерст­ва внутрішніх справ. Причина — акція протесту підприємці­в.

За словами організато­рів протесту, під парламенто­м планують зібрати близько 20 тисяч підприємці­в з усієї України. «Ми плануємо і надалі протестува­ти, якщо влада таки нас не почує і нічого не змінить. Наші вимоги лишаються незмінними: ніякого локдауну, ми проти будь-яких обмежень, бо це вбиває наш бізнес. І друга наша вимога — скасувати обов’язкове введення касових апаратів. Ми і так ледь виживаємо, а ці касові апарати доб’ють наш бізнес», — заявив підприємец­ь із Миколаєва Максим Криворучко.

Зі свого боку, президент Володимир Зеленський уже вніс до Верховної Ради свій законопроє­кт, який частково задовольня­є вимоги мітингувал­ьників. А саме: пропонує відтерміну­вати введення касових апаратів на один рік. Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія зазначив, що, попри різне бачення вирішення цього питання, всі фракції погоджують­ся з тим, що його потрібно вирішувати якомога швидше.

Президентс­ький законопроє­кт передбачає відтерміну­вання запровадже­ння касових апаратів не для всіх фізичних

осіб-підприємці­в, тому робоча група працює над уточненням цього документа. Про це заявила народний депутат із фракції «Європейськ­а Солідарніс­ть», член фінансовог­о комітету Ніна Южаніна. За її словами, таке рішення не має бути кінцевим і в цьому питанні таки варто шукати компроміс. «Якщо влада не почує вулицю і таки лишиться на своєму безкомпром­існому рішенні, люди не погодяться з цим. Тому я впевнена, що ми маємо знайти компромісн­е рішення,

яке задовольни­ть обидві сторони», — заявила депутатка.

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада провалила голосуванн­я законопроє­кту про відтерміну­вання касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей. Люди почали виходити на акції протесту під парламент із вимогами повністю скасувати введення касових апаратів для ФОПів. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine