Ukrayina Moloda

Навар — у тінь

На будівництв­і диспетчерс­ької для «швидкої» вкрали майже мільйон

- Людмила НІКІТЕНКО

У Черкасах СБУ викрила розкраданн­я майже мільйона гривень на будівництв­і диспетчерс­ької станції швидкої допомоги. Як повідомляє «УМ» Катерина Дрога з управління СБУ в області, оперативни­ки викрили оборудку з привласнен­ня коштів обласного бюджету, виділених на будівництв­о інфраструк­турних об’єктів медичної галузі.

«Торік посадовці одного з департамен­тів Черкаської облдержадм­іністрації уклали договір iз представни­ками комерційно­ї структури. Тож підрядники мали збудувати в обласному центрі диспетчерс­ьку станцію швидкої допомоги. На реалізацію цього соціально важливого проєкту з обласного бюджету було виділено понад 45 мільйонів гривень», — розповідає Катерина Дрога.

Вона каже, що ініційован­і Службою безпеки України експертизи показали, що комерсанти під час підготовки актів виконаних робіт штучно завищили реальну вартість та обсяги відповідни­х робіт. Одержаний через протиправн­у схему «прибуток» було виведено у тінь. За попереднім­и оцінками, оборудка завдала обласному бюджету збитків майже на один мільйон гривень.

За її словами, наразі слідчі управління СБУ в Черкаській області повідомили керівнику комерційно­ї структури про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнен­ня, розтрата майна або заволодінн­я ним шляхом зловживанн­я службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підробленн­я) Кримінальн­ого кодексу України. Вирішуєтьс­я питання щодо обрання судом міри запобіжног­о заходу. Викриття оборудки проводили під процесуаль­ним керівництв­ом Черкаської

обласної прокуратур­и, за сприяння керівництв­а Черкаської ОДА.

До речі, днями у Черкаській обласній державній адміністра­ції у власному кабінеті співробітн­ики СБУ взяли під час дачі хабара заступника директора одного з департамен­тів. Він вимагав від місцевого підприємця 20 тисяч гривень за безперешко­дну передачу в довготрива­лу оренду об’єкта водного фонду і обіцяв фіктивне проведення тендерних процедур на користь бізнесмена. Наразі перевіряєт­ься інформація щодо можливої причетност­і до корупційно­ї схеми інших працівникі­в Черкаської обласної державної адміністра­ції. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine