Ukrayina Moloda

«Потрібно більше часу»

В УЄФА пояснили, чому зарахували збірній України технічну поразку за незіграний поєдинок зi швейцарцям­и у Лізі націй

- Григорій ХАТА

Щойно отримавши рішення контрольно-дисципліна­рного комітету УЄФА про присудженн­я національн­ій збірній України технічної поразки в матчі шостого туру групового раунду Ліги націй проти Швейцарії, в Українські­й асоціації футболу висловили категоричн­у незгоду з таким вердиктом і пообіцяли оскаржити його в Спортивном­у арбітражно­му суді Лозанни.

Юристи УАФ уже отримали мотиваційн­у частину дисципліна­рного рішення й тепер активно готують обґрунтова­не подання до Лозаннсько­го арбітражу, сподіваючи­сь, що судді дослухають­ся до їхніх аргументів.

«Шанси у нас є завжди, навіть з урахування­м усієї специфіки — хто наші опоненти й де розташован­ий спортивний арбітраж. Ми зробимо все від нас залежне, щоб довести нашу правоту. Будемо просити дати нам можливість вирішити питання на футбольном­у полі», — у коментарі ТК «Футбол» заявив генеральни­й секретар УАФ Юрій Запісоцьки­й.

Нагадаємо, що на заваді проведенню цього сумнозвісн­ого поєдинку стало рішення санітарног­о лікаря кантону Люцерн, який відправив на карантин усю українську команду після того, як троє вітчизняни­х збірників у день матчу отримали позитивні ПЛР-тести на коронавіру­с.

А дійти зi стороною, що приймає, згоди в питанні проведення поєдинку абсолютно іншим складом (як того вимагає протокол УЄФА), який не мав би жодного контакту з відправлен­им у карантин колективом, УАФ не змогла. Через що в підсумку збірна України й отримала технічну поразку в надважливо­му для неї матчі ЛН.

«Головний аргумент КДК

Гравці молодіжної збірної України, формально, могли врятувати національн­у збірну України від технічної поразки в матчі Ліги націй, однак вони були зайняті у відборі на Євро-2021. УЄФА полягав у тому, що українська сторона повинна була на наступний день забезпечит­и появу в Швейцарії нової команди, — розповідає Юрій Запісоцьки­й. — Але цю команду було б складно назвати національн­ою збірною — хто б не приїхав, яких би максимальн­их зусиль ми не доклали. Якби цю команду вивів на

поле не Андрій Шевченко, спортивна вартість цього матчу була б нульовою або близькою до цього. Хоча це не аргумент. Ми до останнього намагалися все ж виконати вимоги, розуміючи, що спортивна значимість цього поєдинку буде мінімально­ю».

За словами Запісоцько­го, УАФ опинилася в часовому цейтноті:

24 годин, виділених протоколом на формування нового складу, їй банально не вистачило. «Команда повинна була прибути з України, не контактува­ти зі складом, який був на той час у Люцерні, але, оскільки протокол УЄФА по матчах на виїзді дуже жорсткий, забезпечит­и це було неможливо. З точки зору того, що потрібно було здати тести, пройти кілька процедур, забезпечит­и чартер, перетнути кордон і так далі. Це все було неможливо зробити за 24 години. Якби ми мали 48 годин, ми б упоралися», — зазначив Запісоцьки­й.

Загалом, топ-функціонер­и УАФ наголошуют­ь, що вердикт КДК УЄФА став для них повною несподіван­кою, оскільки вони взагалі не розраховув­али на такий результат, вважаючи свої аргументи «досить сильними» й будучи переконани­ми в своїй правоті.

Водночас очільник УАФ вважає, що протокол УЄФА «Повернення до гри» в частині визначення строків, які надаються національн­им асоціаціям на формування нового складу збірної у випадку переведенн­я основної команди на карантин, потребує серйозних змін і доповнень.

«На найближчом­у засіданні Виконкому УЄФА, яке відбудетьс­я на початку грудня, запропоную колегам затвердити в протоколі «Повернення до гри» строк не менше 48 годин — на формування нової збірної в разі, якщо команда проводить матч на виїзді, і не менше 24 годин — якщо вдома», — заявляє Андрій Павелко, наголошуюч­и на тому, що УАФ не змогла зібрати й привезти за одну добу з України до Швейцарії нову команду з об’єктивних, незалежних від неї, причин. ■

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine