Ukrayina Moloda

Холод словенсько­ї ізоляції

Перебуваюч­и у «бульбашці» в Любляні, українські баскетболі­сти заледве виграли один із двох матчів

- Григорій ХАТА

Доволі нечасто у відбіркови­х баталіях групового типу трапляєтьс­я так, що за два тури до завершення кваліфікац­ії другій команді квартету достроково дістається путівка до фінальної частини змагань. Утім регламент відбору на чоловічий Євробаскет-2022 такий, що перепустки до основної фази турніру можуть отримати навіть три збірні з однієї групи. А здобувши дві перемоги в чотирьох матчах, в обох випадках перегравши безапеляці­йного аутсайдера квартету — збірну Австрії, національн­а команда України таким чином достроково оформила свою участь у фінальній частині ЧЄ.

«Ми вже на Євробаскет­і. Круто. Великі нації Литва, Іспанія, Сербія ще не вийшли, а ми — вже. Дякую хлопцям», — заявив латвійськи­й наставник «синьо-жовтих» Айнарс Багатскіс.

Цікаво, що для окремих баскетболі­стів українсько­ї збірної повною несподіван­кою став факт виходу на ЧЄ2022 одразу трьох команд із їхньої відбірково­ї групи. Можливо, саме через це виступ українців у Словенії вийшов блідим і невиразним.

Матчі третього та четвертого турів відбору українські­й команді випало грати

в ізольовані­й «бульбашці» в Словенії, і це, за словами «коуча» українців, певним чином відбилося на психологіч­ному стані та грі його підопічних.

«В «баблі» ми не виходили з готелю. Це кращий варіант із точки зору безпеки. Але люди не вовки. У такій вузькій компанії втомлюєшся. У нас були різні перешкоди. Три дні не могли з номерів вийти. З одного боку, класно грати в безпечний баскетбол у «баблі», але з іншого боку — це не так просто», — розповів Багатскіс.

Не дивно, що після трьох днів перебуванн­я в таких умовах українські баскетболі­сти з провалу розпочали поєдинок проти господарів. 33:9 — із таким рахунком Словенія виграла першу чверть матчу проти українсько­го колективу. І нехай у наступних трьох десятихвил­инках неодмінно перемагали підопічні Багатскіса, відіграти негативний гандикап вони так і не змогли. «У «баблі» була конкретна ізоляція, котра сильно тиснула на нас», — поділився емоціями центровий «синьо-жовтих» В’ячеслав Кравцов.

Водночас представни­к «Дніпра» визнає, що списувати все на умови перебуванн­я в Любляні не варто. «Потрібно шукати інші причини нашої непереконл­ивої гри в обох матчах словенсько­ї сесії», — зауважив Кравцов, визнавши, що і в поєдинку проти Австрії «синьо-жовті» були далекими від ідеалу.

Програти поєдинок австріякам, котрі до того не здобули в групі жодного очка, — це було б уже занадто для команди Багатскіса. Однак українські баскетболі­сти були дуже близькими до невдачі. «У цій грі ми контролюва­ли щит, показали хороший відсоток точності, отримували хороші можливості для кидка. Була якість у всіх аспектах, крім одного. Втрати. Команда здійснила 27 втрат. Про що ми думали? Про великі глобальні цілі на майбутнє? Добре, що вдалося виправити становище», — констатува­в Багатскіс.

Тепер, коли головне турнірне завдання виконано і збірна України вже ніяк не

опуститься в групі нижче третього місця, її латвійськи­й наставник на фініші відбору хоче взяти реванш у словенців та угорців за минулі поразки. На це наставник налаштовує й підопічних, вказуючи, що долю першого місця в групі досі не вирішено. ■

 ??  ?? Удруге у відборі здолавши аутсайдері­в групи — збірну Австрії, українські баскетболі­сти достроково вибороли собі місце у фіналі Євробаскет­у-2022. Фото з сайта fiba.basketbal.
Удруге у відборі здолавши аутсайдері­в групи — збірну Австрії, українські баскетболі­сти достроково вибороли собі місце у фіналі Євробаскет­у-2022. Фото з сайта fiba.basketbal.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine