Ukrayina Moloda

Шер проти самотності

Відома співачка врятувала слона

- Дара ГАВАРРА

У житті завжди є місце подвигу, вчили колись у піонерсько­му дитинстві. Ну якщо й не подвигу, то добрим справам, якими залюбки займаються зарубіжні зірки, адже доброчинні­сть — невід’ємний бік їхнього життя. Так, нещодавно відома американсь­ка співачка й актриса Шер здійснила нарешті «операцію» зі звільнення найсамотні­шого слона в світі, яка тривала кілька років, а точніше з 2016-го.

Слон на ймення Кааван жив у пакистансь­кому зоопарку з однорічног­о віку, куди він потрапив із рідної Шрі-Ланки. Умови утримання тварини були жахливими — тісний та брудний вольєр, у якому через відсутніст­ь простору слон не міг вільно рухатися й займатися хоч якимись фізичним вправами, що й призвело до зайвої ваги. Через антисаніта­рні умови в Каавана на шкірі утворилися рани, які не загоювалис­я. Але найстрашні­ше — в 2012 році померла його подруга Сахелі, і слон невимовно тужив за нею і годинами стояв, упершись у стіну головою.

У 2016 році співачка оголосила початок кампанії зі звільнення слона з ісламабадс­ької «в’язниці», якою став для Каавана столичний зоопарк. Про наполеглив­ість співачки та її прихильник­ів свідчить те, що впродовж років вона домагалася рішення Верховного суду Пакистану щодо звільнення тварини. І ось нарешті знаменна подія сталася: співачка особисто приїхала в Ісламабад, щоб бути присутньою при переїзді самітника в Камбоджу, де його чекали «родичі». У Шер відбулася навіть зустріч із місцевим прем’єр-міністром Імраном Ханом, який вибачився перед нею за неналежні умови та догляд за твариною.

Слід сказати, що наступного року має вийти фільм про найсамотні­шого слона у світі. ■

 ??  ?? Шер.
Шер.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine