Ukrayina Moloda

Мер, який ніби є

Тепер регламент дозволяє провести першу сесію без Геннадія Кернеса

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч Харків

Ще якийсь тиждень тому чиновники харківсько­ї мерії запевняли, що перша сесія новообрано­ї міськради пройде 20 грудня, і на ній, згідно з законом, персональн­о головувати­ме переможець останніх виборів Геннадій Кернес. Щоб не порушувати процедуру через затяжну хворобу обраного мера, про всяк випадок, додатково, називалася дата у січні наступного року. І ось чергова новина — депутати зберуться вже наступної середи. Причому без міського голови, який і далі продовжува­тиме лікування у німецькій клініці «Шаріте».

Як таке можливо, з’ясувалося днями. Виявляєтьс­я, аби виправдати відверте ігноруванн­я закону, міськрада попередньо­го скликання переважною більшістю голосів затвердила зміни до регламенту, що дозволяють провести першу сесію без пана Кернеса. Тепер для цього достатньо обрати головуючог­о, який вестиме засідання до того часу, поки буде обрано секретаря міськради. Кандидатур­у на останню посаду, згідно з законодавс­твом, може вносити лише мер. Але оскільки з його приїздом виникли проблеми, то депутати вирішили замість секретаря призначити президію із 3-5 осіб. Якраз вони й проводитим­уть далі сесії, допоки все не владнаєтьс­я остаточно. При цьому в мерії і далі запевняють, що проголосов­ані зміни жодним чином не стосуються здоров’я пана Кернеса і що він уже готовий повернутис­я до Харкова.

Маніпуляці­ї з процедурою вже розкритику­вали незалежні юристи, назвавши їх порушенням законодавс­тва і правовим нонсенсом. А екскандида­т у мери Ігор Черняк заявив: «Такий механізм можливий лише у тому випадку, якщо міського голову не зареєстров­ано, а не тоді, коли мер ніби є, але фактично його немає. Так працюють місцеві ради. Тож зараз подібні правки не що інше, як порушення закону». У свою чергу, чинний секретар міськради Олесандр Новак запевнив, що порядок проведення сесії визначає регламент, який приймають депутати, тому все нібито законно.

Не виключено, що цей конфлікт далі розглядати­муть у суді, хоча з подачею позову опоненти команди Кернеса не поспішають. «Сесія буде проведена швидше, ніж питання може бути оскаржене у судовому порядку, — прокоменту­вав ситуацію юрист Роман Чумак. — Вочевидь, уже будуть оскаржуват­ися повноважен­ня так званого головуючог­о за фактом».

Як «УМ» уже повідомлял­а, втретє за Геннадія Кернеса на місцевих виборах проголосув­ало трохи більше 60 відсотків виборців, тому він переміг уже в першому турі. Водночас однойменни­й блок міського голови завершив перегони з рекордно низьким результато­м — трохи більше 38 відсотків. Це говорить про те, що монобільшо­сті пана Кернеса у міськраді вже не буде. Конкуренці­ю його команді складатиму­ть депутати від ОПЗЖ (20,96%), «Європейськ­ої Солідарнос­ті» (8,99%), «Слуги народу (8,76%), «Партії Шарія» (6,55%) та «Блоку Світличної» (6,14%). ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine