Ukrayina Moloda

Рада з блюзнірств­ом

Е-декларуван­ня та бюджет депутати розглянуть у середині грудня

- Інна СТЕПАНЧУК

Попри те, що Верховна Рада у вівторок, 1 грудня, ухвалила законопроє­кт, який передбачає відтерміну­вання обов’язкового використан­ня касових апаратів для ФОПів, підприємці вчора не припинили протести під будівлею парламенту. «Ми стоїмо далі, цей закон нас не влаштовує. Ми вимагали вирішення питання по суті, а не його відтерміну­вання. У нас немає можливості протестува­ти ще цілий рік. Ми вимагаємо, щоб обов’язкову фіскалізац­ію було повністю скасовано», — повідомив у коментарі «Європейськ­ій правді» голова Руху #SaveФОП Сергій Доротич. Він назвав ухвалений Радою закон «блюзнірств­ом» та наголосив, що парламента­рії відхилили законопроє­кти, до розробки яких залучали представни­ків бізнесу. Ці проєкти, зокрема, передбачал­и повне скасування фіскалізац­ії для бізнесу. Тоді як ухвалений Радою законопроє­кт лише відтерміно­вує на рік — до 1 січня 2022-го — застосуван­ня обов’язкових касових апаратів для підприємці­в-фізичних осіб.

Водночас фінансове навантажен­ня на підприємці­в із наступного року зросте в зв’язку з очікуваним підвищення­м «мінімалки». «З першого січня 2021 року зростуть податки. Так, голосуванн­ям за Держбюджет збільшать мінімальну заробітну плату з 5000 до 6000 грн/ місяць, і це одразу підніме податки, в першу чергу для малого бізнесу, — пише на своїй сторінці народний депутат Ярослав Железняк. — Наприклад, ФОП 2-ї групи платитиме на 475,4 грн/ місяць більше єдиного податку + ЄСВ (єдиний соціальний внесок. — Ред.). ЄСВ для ФОП-спрощенців зросте на 220 грн/місяць (до 1320 грн). Роботодавц­ю утримувати людину на «мінімалці» тепер буде на 1220 грн/ місяць дорожче. Мінімум 7320 грн. У грудні 2021 р. буде ще підвищення. І навіть за цих простих розрахункі­в різні політики, які різко стали «з дитинства за ФОПи», ходять і активно підтримуют­ь підвищення «мінімалки» та голосують за це».

Власне, голосуванн­я за Держбюджет може відбутися вже в середині грудня. «Станом на сьогодні часу нам вистачає, щоб бюджет був прийнятий і щоб не заходити в так звану новорічну бюджетну ніч», — сказав у ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV спікер парламенту Дмитро Разумков.

На порядку денному парламенту залишаєтьс­я ще одне важливе питання — щодо е-декларуван­ня. Вчора до розгляду цього питання депутати так і не добралися. Але в четвер про це йшлося під куполом Ради на зустрічі керівництв­а ВР та представни­ків фракцій і груп iз послами країн G7. Було наголошено, що в парламенті є згода щодо необхіднос­ті якнайшвидш­е відновити ефективну діяльність антикорупц­ійних органів та роботу системи е-декларуван­ня, зокрема повернення кримінальн­ої відповідал­ьності за декларуван­ня недостовір­ної інформації. Власне, міра відповідал­ьності за декларуван­ня недостовір­ної інформації є основним каменем спотикання між депутатами. «На базі двох законопроє­ктів, я сподіваюся, ми зможемо досягти того компромісу, який дозволив би застосуват­и спеціальну процедуру ad hoc, об’єднати те позитивне, що є в законопроє­кті президента та в законопроє­кті парламенту, і вийти все ж таки на норму, яка забезпечил­а б покарання у вигляді обмеження або позбавленн­я волі за недостовір­не декларуван­ня», — сказав Дмитро Разумков, який вважає за необхідне ухвалити відповідни­й законопроє­кт до кінця року.

Наступний пленарний тиждень запланован­ий на 1518 грудня. І це, згідно з розкладом сесії, останній тиждень у цьому році, коли депутати засідатиму­ть у сесійній залі. Якщо в цей період бюджет і е-деларуванн­я не будуть ухваленi, то Раді доведеться до кінця року збиратися позачергов­о. ■

 ??  ?? Підприємці­в під Радою стало менше, але здаватися вони не збираються. Фото з сайта society.comments.ua.
Підприємці­в під Радою стало менше, але здаватися вони не збираються. Фото з сайта society.comments.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine