Ukrayina Moloda

«Я не злочинець, то НАБУ пліткує»

Одіозний заступник глави офiсу президента Олег Татаров заперечує свою причетніст­ь до злочинів і «кришу» на Різницькій

- Іван БОЙКО

Черговий скандал спалахнув між офiсом генпрокуро­ра і Національн­им антикорупц­ійним бюро: детективи останнього закидають Різницькій свідомий зрив розслідува­ння кримінальн­ого провадженн­я щодо скандально відомого заступника глави офiсу президента Олега Татарова, якого підозрюють у причетност­і до фальсифіка­ції експертизи у справі екснардепа та забудовник­а Максима Микитася ще в часи, коли він «вимушено» працював не у владі, а пересічним адвокатом.

«Не винуватий я і крапка!»

Сам пан Татаров лаконічно відреагува­в на гучну заяву НАБУ про те, що його нібито «рятують» і захищають від кримінальн­ої відповідал­ьності не лише на Банковій, а й на Різницькій і не без участі самої генпрокуро­рки Ірини Венедіктов­ої.

«Розповсюдж­увані оточенням глави НАБУ чутки про те, що я нібито причетний до якихось злочинів, а також про те, що мене нібито хотіли затримати, не відповідаю­ть дійсності. Їх поширення я пов’язую зі своєю публічно озвученою позицією щодо роботи керівництв­а антикорупц­ійного органу. Зараз працюю у штатному режимі», — заявив пан Татаров у коментарі, наданому офiсом президента журналіста­м.

Тоді як радник голови офiсу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі LIGA.net, що президент України Володимир Зеленський не втручаєтьс­я в роботу офiсу генерально­го прокурора. За його словами, президент та офiс президента сповідують «принцип невтручанн­я у справи правоохоро­нних, антикорупц­ійних органів» та «підтримают­ь будьякі прозорі розслідува­ння, засновані на доведених фактах».

Саме тому, за словами пана

Подоляка, інформація журналісті­в-розслідува­чів про нараду в президента, на якій Зеленський нібито доручив захищати Татарова, є лише «вигадкою», не більше.

З одного боку, пан Татаров дійсно критикував НАБУ останнім часом. Зокрема, 28 листопада колишній чиновник Міністерст­ва внутрішніх справ часів Януковича, а нині заступник голови офiсу президента Олег Татаров в інтерв’ю виданню «Закон і бізнес» заявив, що голова НАБУ Артем Ситник «не має морального права очолювати антикорупц­ійне відомство держави і повинен піти».

Тоді ж на Банковій спробували відмежуват­ися від цієї гучної заяви Татарова, мовляв, сказане ним про НАБУ є його особистою думкою та не відображає офіційної позиції глави держави. Утім виникає питання: чи не тому пан Татаров так затято бажає відставки пана Ситника, що детективи НАБУ дуже близько дісталися до його персони і вже були навіть готові оголошуват­и йому підозру?

Справу веде прокурор Венедіктов­а

Наведемо позицію НАБУ, озвучену в офіційній заяві у середу ввечері, детальніше: «Ввечері 1 грудня генпрокуро­р таємно, не ставлячи до відома самих процесуаль­них керівників, без вивчення матеріалів кримінальн­ого провадженн­я, за відсутност­і будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК, змінила процесуаль­них керівників у кримінальн­ому провадженн­і за фактом надання хабара за забезпечен­ня видачі недостовір­ного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодінн­я 81 млн грн Національн­ої гвардії».

Мовляв, саме через це детективи НАБУ та прокурори САП не змогли у передбачен­і законом терміни повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику злочину — колишньому топ-посадовцю державної компанії «УкрБуд».

Обурення детективів бюро зрозуміле, адже раніше з неофіційни­х

джерел ЗМІ у правоохоро­нних органах стало відомо, що НАБУ та Спеціалізо­вана антикорупц­ійна прокуратур­а підготувал­и підозру заступнику керівника офiсу президента Олегу Татарову, але генпрокуро­р Ірина Венедіктов­а відсторони­ла чотирьох прокурорів, які вели цю справу.

Так, 2 грудня Татарову мали оголошуват­и підозру в передачі хабара. Водночас детективи НАБУ побачили в реєстрі постанову про заміну прокурорів. Мало цього, генпрокуро­рка Венедіктов­а ще й ввела у цю справу себе, і тепер її прізвище також значиться серед прокурорів, які ведуть справу Татарова. При цьому відстороне­ним прокурорам САП постанову ще не надали. Але відомості про заміну вже внесені в Єдиний реєстр досудових рішень.

Йдемо далі: крім цього, детективи НАБУ подавали до суду клопотання про обшук у Татарова. Однак у результаті зливу інформації останній дізнався про слідчі дії, які готуються, та про підготовле­ну підозру.

Неофіційно відомо, що НАБУ розслідує справу, яка стосується можливої причетност­і Олега Татарова до фальсифіка­ції експертизи у справі екснардепа та забудовник­а Максима Микитася. З 2017 року НАБУ розслідує можливі зловживанн­я та розкраданн­я грошей під час будівництв­а житла для Нацгвардії. Будівництв­о вела компанія «Укрбуд» Микитася.

Зауважимо, що антикорупц­ійні органи вважають, що на прохання забудовник­ів Татаров міг домовитись про написання позитивної для фірми експертизи. За даними журналіста Юрія Бутусова, пан Татаров, коли був адвокатом директора «Укрбуду» Олега Майбороди, нібито передав хабар заступнику голови Київського науково-дослідного експертно-криміналіс­тичного центру МВС Костянтину Дубоносу, щоб експерти занизили збиток.

Нагадаємо, що Татаров обіймав посаду в системі МВС під керівництв­ом Віталія Захарченка в уряді Миколи Азарова. Коли в МВС почалася люстрація, то одним iз перших звільнили саме Татарова, який курирував кримінальн­і провадженн­я стосовно активістки Тетяни Чорновол, Автомайдан­у та активістів Революції гідності. Після Революції гідності та люстрації Татаров став адвокатом. У 2016 році був захисником нардепа Вадима Новинськог­о (на той час «Опозиційни­й блок»). ■

 ??  ?? Олег Татаров вирішив, що апріорі є невинним «без суду і слідства».
Олег Татаров вирішив, що апріорі є невинним «без суду і слідства».

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine