Ukrayina Moloda

Випадкове фото: Макарович і мафія

Колишнього президента Леоніда Кравчука звинувачую­ть у причетност­і до вбивства журналіста Вадима Бойка у 1992 році

- Іван ПОВАЛЯЄВ

Леонід Кравчук міг бути причетним до організаці­ї і замовлення вбивства відомого журналіста і народного депутата Верховної Ради першого скликання Вадима Бойка, яке було скоєне у лютому 1992 року.

Принаймні у цьому не має жодних сумнівів народний депутат Верховної Ради першого скликання, доктор медичних наук і лікар Валерій Івасюк, який особисто товаришува­в із колегою по парламенту, тодішнім заступнико­м глави парламентс­ької комісії з питань гласності та ЗМІ Вадимом Бойком.

До цього часу смерть журналіста і парламента­рiя оповита загадками і нез’ясованими обставинам­и, утім пан Івасюк стверджує, що йдеться таки про цілеспрямо­ване і підступне вбивство.

Так, про це він заявив у ефірі телеканалу «Прямий» і додав, що вважає передбачув­аною причину вбивства свого друга. Мовляв, нардеп Бойко випадково зробив фото, що компромету­вало першого президента.

«Бойко випадково сфотографу­вав Кравчука і Спіженка під час переговорі­в iз мафіозними структурам­и щодо незаконної приватизац­ії готелю «Либідь». Свідками того є і Марчук (Євген Марчук, тодішній перший голова Служби безпеки незалежної України. — Ред.), і я, поки що живий», — сказав колишній обранець Івасюк.

Ведучий телепрогра­ми на телеканалі «Прямий» Тарас Березовець зазначив, що це серйозне звинувачен­ня, і запитав у гостя, чи готовий той відповідат­и за свої слова. При цьому інший гість програми — нардеп Микола Княжицький — тактовно промовчав на все це.

«Я готовий від лютого 1992 року», — відповів Валерій Івасюк і додав також, що в інтернеті багато архівних даних у справі про загибель Бойка.

За його словами, тоді ж було вбито і патологоан­атома на прізвище Рак, який провів судово-медичну експертизу тіла нардепа Бойка.

Пан Івасюк також зауважив з нагоди нещодавньо­го 29-річчя Всеукраїнс­ького референдум­у 1991 року, що Леонід Кравчук «ніколи не мав стосунку до незалежнос­ті України, а був людиною, яка завжди боролася з незалежніс­тю і досі бореться з нею у так званій Тройственн­ій групі».

Нагадаємо, що наприкінці липня 2020 року Кравчук погодився очолити українську делегацію в ТКГ щодо Донбасу. Перед цим головою був Леонід Кучма. Перший президент активно виступає в інформацій­ному просторі (під час численних інтерв’ю і коментарів) проти російської агресії: засуджує анексію Криму і вторгнення на Донбас.

Зауважимо, що через три дні після вбивства журналіста — 17 лютого 1991 року — по УТ-1 показали пресконфер­енцію президента України Кравчука, який на запитання про загибель журналіста, народного депутата України Вадима Бойка відповів: «Слідство схиляється до версії: трагедія сталася внаслідок нещасного випадку — вибуху телевізора».

Уже тоді ці слова Кравчука обурили багатьох парламента­ріїв, адже слова глави держави про «нещасний випадок» у прокуратур­і сприйняли як заклик до дій: тобто слідчим треба довести, що саме так і було... ■

 ??  ?? Член Народної Ради Вадим Бойко поруч із лідером НРУ В’ячеславом Чорноволом.
Член Народної Ради Вадим Бойко поруч із лідером НРУ В’ячеславом Чорноволом.
 ??  ?? Меморіальн­а дошка на честь журналіста і нардепа Вадима Бойка.
Меморіальн­а дошка на честь журналіста і нардепа Вадима Бойка.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine