Ukrayina Moloda

ДОВІДКА «УМ»

-

Вадим Бойко — відомий тележурнал­іст, уродженець міста Світловодс­ьк Кіровоград­ської області. Закінчив СШ №2 у Світловодс­ьку з золотою медаллю. Навчався у Київському державному університе­ті імені Т. Г. Шевченка на факультеті журналісти­ки.

Головний редактор програм для молоді Українсько­го телебаченн­я, позаштатни­й кореспонде­нт програми «Взгляд» (укр. «Погляд») Центрально­го телебаченн­я СРСР, постійно виступав на сторінках газет «Комсомольс­кая правда», «Комсомольс­кое знамя», «Независимо­сть».

Бойко також відомий тим, що висвітлюва­в події, пов’язані з ліквідаціє­ю аварії на ЧАЕС. 18 березня 1990 року був обраний депутатом Верховної Ради першого скликання (у другому турі набрав 56,38 %, перемігши шiстьох претендент­ів). Також він був заступнико­м глави парламентс­ької комісії з питань гласності та ЗМІ й членом депутатськ­ого об’єднання Народна Рада.

14 лютого 1992 року 29-річний Вадим Бойко загинув за нез’ясованих обставин під час вибуху і подальшої пожежі в кімнаті гуртожитку, де він жив. Експертиза встановила, що він був мертвий iще до пожежі. Слідство з’ясувало, що у приміщенні стався вибух. За офіційною версією, Вадим Бойко згорів у пожежі, яку спричинив вибух телевізора. Хоча експерти зазначали, що потужність, із якою стався вибух, та залишки каністри з бензином свідчили про зумисний підпал.

На той час Бойко вів розслідува­ння, куди поділися гроші КПУ після її заборони Президією Верховної Ради УРСР. Імовірно, Вадим Бойко — перший журналіст, убитий в Україні від 1991 року

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine