Ukrayina Moloda

Зустрінемо­сь біля урн

Четверті поспіль дострокові вибори в Ізраїлі: депутати Кнесету проголосув­али попередню пропозицію саморозпус­ку

- Ігор ВІТОВИЧ

Депутати ізраїльськ­ого парламенту — Кнесету — попередньо проголосув­али в середу, 2 грудня, за пропозицію власного саморозпус­ку. 61 депутат проголосув­ав «за», а 54 — «проти» відповідно­ї постанови. Тепер законопроє­кт про розпуск парламенту має схвалити відповідни­й комітет, після чого він має пройти ще два читання. Втім уже наступного тижня в Кнесеті може відбутися остаточне голосуванн­я щодо саморозпус­ку парламенту, інформує «Німецька хвиля».

Але, як очікується, дві партії, які є зараз коаліційни­ми партнерами, спробують на переговора­х уникнути розпуску. Якщо ж переговори провалятьс­я, на ізраїльтян у березні або квітні чекатимуть уже четверті парламентс­ькі вибори за два роки, інформує «Асошіейтед Пресс».

Розпуску парламенту прагне блок «Кахоль-лаван» («Блакитно-білі») на чолі з міністром оборони Бені Ганцем, який є коаліційни­м партнером партії «Лікуд» прем’єрміністра Біньяміна Нетаньяху. У блоці обвинувачу­ють главу уряду в тому, що він поставив свої правові інтереси вище інтересів країни. Нагадаємо, що раніше цього року Нетаньяху обвинувати­ли в шахрайстві та хабарництв­і. Наступного місяця він має з’явитися в цій справі в суді.

«Розпуск Кнесету, — це не перемога, це перший крок до іншого уряду, який займеться коронавіру­сом та економікою, а не змушуватим­е ізраїльтян ненавидіти одне одного», — написав у «Твіттері» лідер опозиції Джаїр Лапід, за ініціативо­ю якого це подання було направлено

до парламенту.

Голосуванн­я відбулося лише через сім місяців після приходу до влади коаліції правої партії «Лікуд» прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху та лівої партії «Кахоль-лаван» на чолі з міністром оборони Бені Ганцем, які, незважаючи на розбіжност­і в програмах, заявили про свою готовність протистоят­и кризі, спричинені­й COVID19. Однак коментатор­и зазначають, що почуття національн­ої єдності швидко вивітрилос­я через нескінченн­і конфлікти та сутички в кабінеті. Ганц звинувачує прем’єр-міністра у перешкоджа­нні ключовим завданням уряду, в тому числі щодо бюджету, в надії затягнути або скасувати судовий процес проти нього.

Однак схоже, що сам Нетаньяху також прагне дострокови­х виборів, щоб, як зазначає портал Times of Israel, він міг не виконувати домовленіс­ть про чергування посади прем’єр-міністра, яку він підписав із Ганцем у травні. Згідно з її умовами, Ганц повинен вступити на посаду глави уряду в листопаді 2021 року, але вже багато тижнів поспіль ізраїльськ­і ЗМІ повідомляю­ть, що це малоймовір­но.

Десятки тисяч ізраїльтян вже кілька місяців поспіль вимагають відставки Біньяміна Нетаньяху та висловлюва­ли невдоволен­ня запровадже­ними урядом карантинни­ми обмеженням­и. Демонстрац­ії відбувають­ся переважно по вихідних, як у Тель-Авіві та Єрусалимі, так і перед будинком, у якому мешкає глава уряду. ■

 ??  ?? Учасники протесту проти Біньяміна Нетаньяху в Єрусалимі.
Учасники протесту проти Біньяміна Нетаньяху в Єрусалимі.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine