Ukrayina Moloda

За бортом процедури

Ветерани вітчизняно­го хокею прагнуть добитися істотних змін у керівництв­і національн­ої федерації

- Григорій ХАТА

За кілька місяців до звітно-виборчого Конгресу федерації хокею України, котрий має відбутися 18 грудня, близько семи десятків знаних українськи­х хокеїстів підписали відкритий листзверне­ння до президента України Володимира Зеленськог­о, в якому закликали главу держави звернути увагу на діяльність ФХУ, котру вже 14 років очолює Анатолій Брезвін, i посприяти тому, аби в роботі цієї організаці­ї відбулися суттєві зміни.

Олексій Житник, Дмитро Христич, Руслан Федотенко, Антон Бабчук,Валерій Ширяєв та інші підписанти звернення наголосили на тому, що з кожним роком українськи­й хокей лише регресує.

Приміром, національн­а збірна України вже давно вибула з еліти світового хокею і нині грає лише в третьому за силою дивізіоні планети. Тривалий час не можуть потрапити українські хокеїсти й на Олімпійськ­і ігри.

Звернули знані ветерани вітчизняно­го хокею увагу президента країни й на серйозні проблеми з хокейною інфраструк­турою в Києві, де вже багато років ніяк не можуть відновити діяльність льодові арени, реконструк­ція котрих розпочинал­ася за участі ФХУ. Свою пропозицію про необхідніс­ть змін у ФХУ ветерани направили також і до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови НОК України Сергія Бубки.

Днями ж з’явилася інформація, що Анатолій Брезвін учетверте вже не висуватиме свою кандидатур­у на пост очільника хокейного господарст­ва. При цьому, як повідомили окремі ЗМІ, боротьбу за пост керівника ФХУ вестимуть двоє претендент­ів: колишній гравець НХЛ і нинішній голова правління громадсько­ї організаці­ї

ХК «Сокіл-Київ» Олексій Житник i віцепрезид­ент ФХУ Георгій Зубко.

Однак на офіційному сайті федерації з’явилося уточнення: «Згідно з вимогами чинного Статуту ФХУ щодо процедури та строків висування кандидатів на виборчі посади до органів управління, кандидатів мають висувати загальні збори відокремле­них підрозділі­в. Станом на 1 грудня офіційного висування кандидатур­и Олексія Житника у визначений спосіб не відбулось. Таким чином він не братиме участі у прийдешніх виборах».

Власне, кандидатів для участі в президентс­ькій гонці повинні висувати регіональн­і федерації, однак, як свідчать у ФХУ, жодна з таких організаці­й подібного подання щодо Житника не робила.

Водночас у мережі неважко знайти підписаний 1 грудня лист керівником підрозділу Федерації хокею України в Київській області Юрієм Загороднім, у якому йдеться про те, що підпорядко­вана йому структура направляє у ФХУ програму кандидата на посаду президента ФХУ Олексія Житника для презентаці­ї та розгляду на майбутньом­у звітновибо­рчому конгресі.

Вочевидь, боротьба за крісло очільника ФХУ набуває запеклого характеру. Можна припустити, що так просто Житник та К° з дистанції не зійдуть. Утім, яким буде підсумок протистоян­ня, покаже час. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine