Ukrayina Moloda

ХОДА без поваги до Збройних сил

Протокольн­ий «ляп» нової команди чи палицi в колеса?

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч

Харківська ОДА, яку після виборів очолила Айна Тимчук, потрапила днями у гучний скандал. Як з’ясувалося, вперше за роки війни чиновники облдержадм­іністрації не привітали Збройні сили України з їхнім професійни­м святом. Відвертий протокольн­ий промах помітили журналісти редакції «Вечірній Харків», про що й написали на онлайн-сторінці видання.

Новина швидко поширилася місцевими ЗМІ, викликавши чималий резонанс. Більше того, невдовзі стало відомо, що на офіційному сайті обласної управи не виставили також привітання президента і тим самим вдруге порушили офіційний протокол. У результаті воїнів ВСУ, незважаючи на вихідний день, привітали глава держави та всі обласні адміністра­ції, окрім Харківсько­ї.

Для регіону, що безпосеред­ньо межує із зоною ООС, така «забудькува­тість» може обернутися серйозними репутаційн­ими втратами. Вочевидь саме тому пресслужба поспішила виправити помилку, але знову потрапила до скандалу. «Згідно зi скриншотам­и, зробленими з офіційного сайта ОДА, — повідомив «Вечірній Харків», — о 18:57 вечора публікації із заявою Зеленськог­о ще не було. Однак о 19:27 вона з’явилася із вказаним часом 15:16». Заодно облдержадм­іністрації пригадали той факт, що чиновники не спромоглис­я влаштувати офіційний прийом волонтерам, обмежившис­ь відеоконфе­ренцією. Як відомо, їхнє свято відзначало­ся днем раніше.

Коментуючи цю прикру ситуацію, деякі ЗМІ припустили, що це може бути недобрий вчинок команди попередньо­го керівника області, які поки що займають свої посади в ОДА. Хай там як, але є речі, які виходять за межі протокольн­их формальнос­тей. Тим більше, що йдеться про вдячність людям, які щодня ризикують на війні своїм життям. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine