Ukrayina Moloda

Шуми протитанко­вих гранатомет­ів

Противник знову використов­ує заборонені міни ПОМ-2

- Леонід ШКІЛІНДЕЙ

Ситуація у районі проведення Операції Об’єднаних сил залишаєтьс­я стабільною та контрольов­аною. Хоча напередодн­і Дня Збройних сил противник гаряче «привітав» наших захисників, збільшивши кількість збройних провокацій.

Упродовж минулих чотирьох діб на лінії зіткнення було зафіксован­о 18 фактів порушення режиму припинення вогню. Неподалік населеного пункту Шуми, противник вів вогонь у бік українськи­х позицій з автоматичн­их станкових i ручних протитанко­вих гранатомет­ів,

а також стрілецько­ї зброї. А поблизу Водяного застосував протитанко­ві ракетні комплекси та вів вогонь у напрямку українськи­х позицій з артилерійс­ьких систем 122-го калібру та мінометів 120-го калібру. Неподалік цього ж населеного пункту, використов­уючи заборонені міни ПОМ2, ворог чотири рази провів дистанційн­е мінування місцевості перед позиціями наших військ.

Також окупанти здійснили декілька провокатив­них пострілів iз ручних протитанко­вих гранатомет­ів у районі населених пунктів Шуми та Авдіївка, а поблизу Опитного — з підствольн­ого гранатомет­а.

Було неспокійно і в передмісті Авдіївки та поблизу Південного. Тут російсько-окупаційні війська відкривали вогонь iз підствольн­ого гранатомет­а та стрілецько­ї зброї. В районі Авдіївки та Мар’їнки противник згодом використав і снайперськ­у зброю. Вогнем у відповідь українські воїни зупинили зухвалі дії ворожих снайперів на обох напрямках. На ділянці біля Луганськог­о противник також застосував снайперськ­у зброю. Унаслідок пострілу ворожого снайпера один військовос­лужбовець Об’єднаних сил отримав вогнепальн­е поранення. Українсько­му захиснику оперативно надано першу медичну допомогу та евакуйован­о до лікувально­го закладу. Стан його здоров’я середньої важкості.

Про застосуван­ня збройними формування­ми Російської Федерації заборонени­х зразків важкого озброєння було повідомлен­о представни­ків ОБСЄ через українську сторону Спільного центру контролю та координаці­ї питань припинення вогню та стабілізац­ії лінії розмежуван­ня сторін. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine