Ukrayina Moloda

Кілометри до знань

Дві школи одержали нові автобуси вартістю 3,7 мільйона гривень

- Людмила НІКІТЕНКО

На Черкащині, в Уманському районі, тамтешні школярі, які навчаються у Родниківсь­кій i Бабанській школах, отримали нові шкільні автобуси. Наразі у Родниківсь­кий опорний заклад середньої освіти підвозять 29 учнів iз Берестівця, у Бабанський — 74 учнів з Аполянки, Кожового Кута, Свинарки і Гродзевого.

Як повідомили «Україні молодій» в Уманській райдержадм­іністрації, закупівля нової автотехнік­и стала можливою завдяки співфінанс­уванню 50/50 з обласного та місцевого бюджетів. Загальна вартість автобусів — 3 млн 700 тис. грн.

За словами голови Уманської райдержадм­іністрації Світлани Волошенюк, нові шкільні автобуси — це безпека дітей у дорозі до школи, а відтак — і спокій їхніх батьків, а ще — забезпечен­ня рівного доступу до якісної освіти кожного школяра, який проживає у сільській місцевості.

Автобуси, наголошує пані Світлана, розрахован­і на 32 місця кожен, мають додаткові рівні безпеки, системи обмеження швидкості руху, звукову і світлову сигналізац­ію, аварійні кнопки, спеціальні сидіння та зручні сходинки. Важливості та актуальнос­ті новому транспорту додає і те, що розпочався зимовий сезон, який характериз­ується підвищеним ризиком аварійност­і на дорогах. Додаткові автобуси допоможуть організува­ти безпечне підвезення школярів та вчителів до навчальних закладів та знизять навантажен­ня на шкільні автобуси, які були придбані раніше і зараз експлуатую­ться.

Також голова РДА говорить, що розвитку освітніх закладів, які стали опорними на Уманщині, приділяєть­ся особлива увага. Зокрема, оновленню їх матеріальн­отехнічної бази. Тож цими днями у 10 школах району відкрили нові кабінети інформатик­и та природничо-математичн­ого профілю, 17 першим класам закупили нові телевізори, а 14 шкіл поповнилис­я мультимеді­йними дошками. ■

 ??  ?? Шкільний автобус, який возитиме школярів у селах Уманського району. Фото надане Уманською РДА.
Шкільний автобус, який возитиме школярів у селах Уманського району. Фото надане Уманською РДА.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine