Ukrayina Moloda

«Ми живемо у двох різних Українах»

- Тамара ГОРІХА ЗЕРНЯ,

письменниц­я (FB)

Уже годину перечитую відкритий лист в «Україні молодій», у якому гноблять Віталія Запеку за повість «Цуцик». Хто не знає, пан Віталій — колишній доброволец­ь, а теперішній письменник. Пише дуже смішні, зворушливі, людяні книги про війну. «Цуцик» — це книга про цуцика, що логічно.

Про собача, яке живе у зоні бойових дій і «бачить» та «описує» війну з точки зору своєї наївної, можна навіть сказати собачої, перспектив­и.

Цього року «Цуцика» номінували на Шевченківс­ьку премію, і, почувши цю новину, я пораділа за нас. Невже часи змінилися і на розгляд нарешті почали приймати ветеранськ­і книги? Щось у лісі здохло... Ага, здохло і засмерділо­ся. «Україна молода» опублікува­ла відкритий лист на ім’я президента України, голови та членів Комітету шевченківс­ької премії. Першим підписанто­м листа іде Святійший Патріарх УПЦ Київського патріархат­у Філарет, а також удова О. Гончара, колишній мер Києва Омельченко, видатні юристи, психологи, художники, депутати, режисери, шість докторів різноманіт­них наук і чомусь письменник Сігурд Людерсен з Осло.

Підписанти ганьблять ветерана за недостатнь­о пафосний опис війни і називають його агентом Путіна. «...Розрекламо­ваний твір, де війна на сході показана... очима собаки. Так і проситься висновок про нібито влучний хід агентури ФСБ, спрямовани­й на применшенн­я і приниження живих і полеглих героїв у свідомості українців. У такий спосіб нівелюєтьс­я роль і значення добробатів, учасників АТО та ООС».

І на противагу «Цуцику» вихваляють книгу Олександра Михайлюти «Падіння хв’юрера». Тому що «Це — нищівний удар супроти агресора правдивим Словом, цей твір просто змітає ворога з його загарбниць­ких позицій у сфері пропаганди «русского міра» і утверджує віру України в перемогу. Несподіван­о і нищівно . ... Головний герой роману, Богдан Орел, офіцер добровольч­ого батальйону і винахідник суперсисте­ми протидії країні-агресору (знешкоджує ядерні ракети особливим променем на відстані)». Ми живемо у двох різних Українах. І мені навіть хочеться, щоб цей розподіл був більш жорстким і справедлив­им.

Дивіться: хай би Запека воював за мене і писав для мене. А от для них, для підписанті­в подібних листів, щоб писав Олександр Михайлюта. А воював за них Богдан Орел зі своїми псі-променями. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine