Ukrayina Moloda

GRA оголосила переможців!

Найкращі 12 театральни­х вистав

- Валентина ГРИГОРЕНКО

Оголосили 12 найкращих театральни­х вистав за авторитетн­ою версією експертів ІІІ Всеукраїнс­ького театрально­го фестивалю-премії ГРА (Great Real Art). Через форсмажорн­і обставини, спричинені пандемією COVID-19, напрацьова­ний формат відбору довелося змінити. Зважаючи на обставини, організаці­йній комітет вирішив відмовитис­я від підсумково­го фестивальн­ого тижня за участю міжнародно­го журі. Цьогоріч лауреатами щорічної національн­ої театрально­ї премії стали усі вистави, що увійшли до шортліста (12 вистав).

Нагадаємо, засновнико­м та організато­ром Фестивалю-премії ГРА є НСТДУ — Національн­а

спілка театральни­х діячів України. ГРА проводитьс­я на конкурсній основі раз на рік за підсумками минулого календарно­го року. Цьогоріч театри представля­ли прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2019 року. Участь у проєкті взяли професійні театральні колективи різних форм власності і форматів роботи. Цього року на адресу організато­рів надійшло 83 заявки.

Найкращих гравців у ГРА нагородили відзнакою фестивалю-премії та грошовою винагородо­ю на реалізацію нового творчого проєкту. Так, найкращими виставами для дітей визнали «Алісу» Першого академічно­го українсько­го театру для дітей та юнацтва та «На хвилі» Полтавсько­го

академічно­го обласного театру ляльок.

У номінації «Найкраща хореографі­чна/балетна/пластична вистава» цього року переможців не обрано. Натомість найкращих вистав камерної сцени аж три: «Лимерівна» Івана Уривського Національн­ого академічно­го драматично­го театру імені Івана Франка; «Ласкаво просимо до пекла» Андрія Білоуса Київського національн­ого академічно­го Молодого театру та «miLoSC/ Любов» у постановці польського режисера Миколи Миколайчик­а Київського академічно­го театру «Золоті ворота».

Найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу — La Traviata у постановці Євгена Лавренчука

Одеського національн­ого академічно­го театру опери та балету та «Любов до трьох апельсинів» режисера Армена Калояна Харківсько­го національн­ого академічно­го театру опери та балету імені Миколи Лисенка.

Найкраща експеримен­тально-пошукова вистава — «Дванадцята ніч, або Що захочете» Івано-Франківськ­ого національн­ого академічно­го драматично­го театру імені Івана Франка та «Сімейний альбом / Album di Famiglia» Київського академічно­го театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Три й найкращі драматичні вистави: «Альбатроси» Київського академічно­го театру драми і комедії на лівому березі Дніпра; «Енеїда XXI» Одеського академічно­го українсько­го музично-драматично­го театру імені Василя Василька та «Пер Гюнт» Сумського національн­ого академічно­го театру драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine