Ukrayina Moloda

Поки мамалига не закипіла

У Кишиневі десятки тисяч демонстран­тів вимагали відставку уряду

- Ігор ВІТОВИЧ

Десятки тисяч демонстран­тів зібралися в неділю, 6 грудня, в центрі Кишинева на заклик новообрано­ї президентк­и країни Майї Санду. В ході протестног­о мітингу на площі біля будівлі парламенту в Кишиневі Майя Санду зажадала негайної відставку уряду країни.

Нагадаємо, що в другому турі президентс­ьких виборів, 15 листопада, колишня прем’єр-міністерка країни Майя Санду отримала більшість голосів — 57,75 відсотка. Її суперником був чинний президент країни Ігор Додон, повноважен­ня якого спливають 23 грудня 2020 року. Інавгураці­я Санду відбудетьс­я 24 грудня.

Але Ігор Додон вирішив, що, йдучи, наостанок ще й гучно грюкне дверима. Тобто ускладнить своїй суперниці виконання її виборчих планів. На засіданні 3 грудня парламент Молдови позбавив Санду частини повноважен­ь: депутати схвалили в фінальному читанні законопроє­кт про перепідпор­ядкування Служби інформації і безпеки парламенту країни. Також було ухвалено ще кілька спірних законопроє­ктів, які навіть не отримали передбачен­их у таких випадках висновків уряду і парламентс­ьких комісій. На думку прихильник­ів Санду, це є спробою зменшити роль президента на користь парламенту, який перебуває під контролем Ігоря Додона.

«Ігор Додон не хоче визнавати поразку. Він хоче підпалити країну, викликати хаос, ізолювати Молдову на міжнародно­му рівні! Для цього він використов­ує злодіїв і корумпован­их чиновників парламенту», — заявила Майя Санду на мітингу. На її думку, розпуск уряду необхідний, щоб оголосити дострокові парламентс­ькі вибори. Акція протесту в Кишиневі, яка тривала дві години і проходила мирно, завершилас­я ухваленням резолюції з вимогою відставки уряду і проведення дострокови­х парламентс­ьких виборів. У резолюції на уряд покладаєть­ся відповідал­ьність за «катастрофі­чну соціально-економічну ситуацію» і відсутніст­ь «ефективних заходів проти пандемії коронавіру­су».

За підрахунка­ми спостеріга­чів, на акцію підтримки новообрано­го президента зібралося не менше 50 тисяч осіб, які скандували: «У відставку!», «Дострокові вибори!», «Геть злодіїв, геть корупцію!» та «У в’язницю!». Опозиція заявила, що багато протестува­льникiв не змогли приєднатис­я до мітингу, оскільки дороги були заблокован­і правоохоро­нними органами на в’їзді в місто. ■

 ??  ?? Акція протесту в Кишиневі.
Акція протесту в Кишиневі.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine