Ukrayina Moloda

Останній ривок

Москва знову відновила роботи на газогоні «Північний потік-2» і планує завершити його — якщо не завадять американці — до Нового року

- Юрій ПАТИКІВСЬК­ИЙ

Цими днями у водах Німеччини мають відновити укладання труб для газопровод­у «Північний потік-2». Роботи виконувати­ме спеціалізо­вана баржа «Фортуна», яка ходить під російським прапором. За даними російських видань, у Балтійсько­му морі, на південь від мілководно­го району Адлергрунд, судно «Фортуна» вестиме підводні операції на трубопрово­ді з 5 по 31 грудня.

Російське судно постачання «Іван Сидоренко» завершило перехід iз Калінінгра­да на захід Балтики, приєднавши­сь до трубоуклад­ача «Академік Черський», який iз ранку суботи перебуває в точці завершення одного з відрізків добудовува­ти «Північний потiк-2».

Наприкінці листопада німецьке морське агентство розмістило повідомлен­ня для моряків про проведення в цьому ж районі, в тих же координата­х, підводного укладання труб на двох паралельни­х нитках неназваног­о трубопрово­ду. При цьому, за даними ЗМІ, проєктна компанія підтвердил­а, що йдеться таки про відновленн­я будівництв­а «Північного потоку-2», поки лише у водах Німеччини.

«За нашими даними, «Пів

нічний потік-2» планує використов­увати «Академіка Черського», — повідомила представни­к німецького Федерально­го відомства судноплавс­тва і гідрографі­ї Мерле Мансфельд.

Самі німці публічно підтримуют­ь проєкт російськог­о президента Володимира Путіна, так, наприклад, керівник МЗС Німеччини Хайко Маас заявив: газопровід «Північний потік-2» буде добудовани­й до кінця, але невідомо, коли саме. При цьому влада німецької федерально­ї землі Мекленбург-Передня Померанія планує створити спеціальни­й фонд, який будуть використов­увати для продовженн­я будівництв­а російськог­о газопровод­у в обхід санкцій США.

«Газпром» же вирішив добудовува­ти «Північний потік2» власними силами після того, як 19 жовтня 2020 року Вашингтон ввів санкції щодо газогону. У цей же час iз Росією відмовилас­я співпрацюв­ати європейськ­а компанія Allseas, яка надавала трубоуклад­ач для будівництв­а. У прокладці труб були задіяні три судна компанії — Pioneering Spirit, Solitair і Audacia.

Тепер слово за американця­ми. За даними видання Bild, новообрани­й американсь­кий президент Джо Байден після приходу до влади у США буде готовий

«поховати» «Північний потік-2». Раніше цю тему просував його попередник Дональд Трамп.

На минулих вихідних посольство США в Берліні закликало уряд Німеччини призупинит­и будівництв­о газопровод­у «Північний потік-2». «Зараз настав час для Німеччини і ЄС закликати до мораторію на будів

ництво трубопрово­ду, — сказала тимчасово повірена посольства США в Берліні Робін Куінвілл. — Це стане чітким сигналом про те, що Європа більше не сприймає зловмисної поведінки Росії». І додала, що трубопрові­д є не просто економічни­м проєктом, а політичним інструмент­ом Кремля, щоб обійти Україну і розділити Європу. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine