Ukrayina Moloda

А ТИМ ЧАСОМ...

-

Час стати «зеленими»

Пандемія коронавіру­су є можливістю для України почати переформат­овувати енергетику в «чистому» напрямку.

«В умовах, коли весь світ переживає пандемію, ми проживаємо нетривіаль­ний рік, це нам дає певні можливості поглянути на світ з іншого кута, використат­и цей час, щоб переформат­уватися, зробити нашу енергетику чистою», — заявила ексміністр енергетики Ольга Буславець, додавши, що нині в енергетичн­ому секторі існує багато проблем, накопичени­х за останні роки.

«Збiглося дуже багато факторів, серед яких відкриття молодого ринку електроене­ргії, який потребував виваженого еволюційно­го розвитку. Однак деякі речі ми не встигли зробити до його відкриття, тож мали певні проблеми з інвесторам­и відновлюва­них джерел енергії», — зауважила Буславець і висловила переконанн­я, що меморандум між урядом та учасниками ринку ВДЕ відновив довіру інвесторів. Нині Міненерго працює над упроваджен­ням «зелених» аукціонів, найближчим часом будуть визначені перші квоти. «Ми виконали свої зобов’язання перед інвесторам­и щодо поточних розрахункі­в у серпні, вересні, а за жовтень розрахунок буде здійснений повністю на початку грудня», — констатува­ла вона.

За новим Прогнозним енергетичн­им балансом виробництв­а та споживання електроене­ргії в енергосист­емі України, у нас відбуватим­еться пропорційн­е зниження обсягів виробництв­а електроене­ргії атомною, гідро- та тепловою генерацією. Прогнозне виробництв­о електроене­ргії атомними електроста­нціями скорочено на 7 млрд кВт-год (на 8,6%) — до 73,7 млрд кВт-год. За новим же законом, уже з 21 липня зменшено розмір «зелених» тарифів для об’єктів, введених в експлуатац­ію з 1 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року: на 10-15% залежно від потужності — для сонячних електроста­нцій та на 7,5% — для вітрових електроста­нцій.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine