А ТИМ ЧАСОМ...
Час стати «зеленими»
Пандемія коронавірусу є можливістю для України почати переформатовувати енергетику в «чистому» напрямку.
«В умовах, коли весь світ переживає пандемію, ми проживаємо нетривіальний рік, це нам дає певні можливості поглянути на світ з іншого кута, використати цей час, щоб переформатуватися, зробити нашу енергетику чистою», — заявила ексміністр енергетики Ольга Буславець, додавши, що нині в енергетичному секторі існує багато проблем, накопичених за останні роки.
«Збiглося дуже багато факторів, серед яких відкриття молодого ринку електроенергії, який потребував виваженого еволюційного розвитку. Однак деякі речі ми не встигли зробити до його відкриття, тож мали певні проблеми з інвесторами відновлюваних джерел енергії», — зауважила Буславець і висловила переконання, що меморандум між урядом та учасниками ринку ВДЕ відновив довіру інвесторів. Нині Міненерго працює над упровадженням «зелених» аукціонів, найближчим часом будуть визначені перші квоти. «Ми виконали свої зобов’язання перед інвесторами щодо поточних розрахунків у серпні, вересні, а за жовтень розрахунок буде здійснений повністю на початку грудня», — констатувала вона.
За новим Прогнозним енергетичним балансом виробництва та споживання електроенергії в енергосистемі України, у нас відбуватиметься пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії атомною, гідро- та тепловою генерацією. Прогнозне виробництво електроенергії атомними електростанціями скорочено на 7 млрд кВт-год (на 8,6%) — до 73,7 млрд кВт-год. За новим же законом, уже з 21 липня зменшено розмір «зелених» тарифів для об’єктів, введених в експлуатацію з 1 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року: на 10-15% залежно від потужності — для сонячних електростанцій та на 7,5% — для вітрових електростанцій.