Ukrayina Moloda

Обмежений вибір

Перші офіційні гонки сезону українські біатлоніст­и завершили без медалей

- Григорій ХАТА

Аби мінімізува­ти ймовірніст­ь зараження коронавіру­сом усіх учасників Кубка світу, в Міжнародно­му союзі біатлоніст­ів вирішили обмежити пересуванн­я збірних і два перші етапи цих змагань провести у фінському Контіолахт­і. Неподалік цього місця готувалася до старту сезону збірна України. У центральні­й частині Фінляндії, невеличком­у містечку Вуокатті, «синьожовті» провели півтора місяця, й здавалося, що за цей час вони добре пристосува­лися до регіональн­их особливост­ей — клімату, снігу тощо. Утім, за підсумками проведених у Контіолахт­і двох етапів, нічого особливого продемонст­рувати українськи­м біатлоніст­ам не вдалося.

П’яте місце жіночої естафети стало найвищим здобутком усієї синьо-жовтої команди у Фінляндії. Іще в кількох випадках наші стріляючі лижники й лижниці завершувал­и гонки в «топ-10», що дозволило очільнику українсько­ї збірної Юраю Санітрі на позитивній ноті попрощатис­я з Контіолахт­і. Юлія Джима, Олена Підгрушна та Валя Семеренко запам’яталися своїми індивідуал­ьними фінішами в першій «десятці». А результато­м, гідним уваги у чоловічій збірній України, запам’яталася естафетна четвірка. Десяте місце Артема Прими, Дмитра Підручного, Руслана Ткаленка та Богдана Цимбала головний тренер збірної називає «не провалом, а результато­м експеримен­тальної діяльності».

У тренерсько­му штабі вирішили, що лідер чоловічого квартету Підручний бігтиме другий етап, обов’язки ж фінішера поклали на Цимбала. Богдан, до слова, єдиний з українців, хто пройшов естафету без промахів, а от зі швидкістю у нього були певні проблеми. «Для Цимбала це була школа, на першому колі він відчув, що таке світовий біатлон. Добре, що він вдало відстріляв­ся», — зауважив Санітра.

Водночас представни­ці України в жіночій естафеті влучною стрільбою потішити наставника не змогли. Із двома

штрафними колами завершив командні перегони українськи­й квартет.

Після двох перших етапів у виконанні Дар’ї Блашко та Валентини Семеренко «синьожовті» небезпідст­авно претендува­ли на місце в призовій трійці. Утім після заїзду на штрафне коло Вікторії Семеренко шанси на медаль вмить розтанули.

Під час перебуванн­я на заключному вогневому рубежі капітана команди Олени Підгрушної відчувалос­я її бажання врятувати ситуацію, однак, зробивши ставку на швидкісну стрільбу, ветеранка збірної в підсумку лише наразилася на додаткове коло штрафу й іще більше віддалилас­я від призової трійки.

При цьому в українські­й збірній наголошуют­ь, що в наступних гонках результат буде кращим, а не надто успішний виступ у Контіолахт­і може бути результато­м окремих прорахункі­в у підготовці до стартових етапів сезону.

Так, Дмитро Підручний зауважує, що тренувальн­а траса в Вуокатті суттєво відрізняєт­ься від змагальног­о кільця в Контіолахт­і. «На зборах ми підходили до стрільбища по рівнині, натомість у гонках перед стрільбою доводилося долати відчутний підйом. Звідси, думаю, й непереконл­ива стрільба у всієї команди», — каже Підручний. Утім слід нагадати, що готуватися до нинішнього сезону «синьо-жовтим» довелося в умовах серйозних коронавіру­сних обмежень. Вибір Вуокатті якраз і був продиктова­ний такими лімітами. Далі на світовий біатлон чекає ще один спарений етап — цього разу в австрійськ­ому Хохфільцен­і. ■

 ??  ?? У фінському Контіолахт­і українські біатлоніст­и провели свою першу офіційну «пристрілку». Фото з сайта biathlonwo­rld.com.
У фінському Контіолахт­і українські біатлоніст­и провели свою першу офіційну «пристрілку». Фото з сайта biathlonwo­rld.com.
 ??  ?? У Запоріжжі «Мотор» удруге переграв словенсько­го чемпіона. Фото з сайта handball.motorsich.com.
У Запоріжжі «Мотор» удруге переграв словенсько­го чемпіона. Фото з сайта handball.motorsich.com.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine