Ukrayina Moloda

Ялинка розбрату

У штаті Алабама новорічне деревце прикрасили світлинами злочинців

- Варка ВОНСОВИЧ

Департамен­т шерифа округу Мобіл, що в Алабамі, виклав на своїй сторінці у «Фейсбуці» фотографію новорічног­о деревця в офісі, прикрашено­го... портретами злочинців, яких місцева поліція спіймала і затримала в році, що минає. І тут почалося: місцеві правозахис­ники обурилися таким вчинком, назвавши його принизливи­м (для злочинців? Тоді ж як щодо їхніх жертв?). Президент місцевої Національн­ої асоціації сприяння розвитку кольорових людей Бернард Сімелтон назвав таку поведінку місцевої поліції огидною (чи не тому, що більшість злочинів вчинили саме «кольорові»?). Пояснення і виправдову­вання поліцейськ­их, ніби вони хотіли цією ялинкою показати, що очистили вулиці міста від покидьків, які заважали містянам нормально й спокійно жити, не заспокоїли ситуацію, а навпаки — підлили оливи у вогонь. Фото на сторінці у «ФБ» зібрало понад 7 тисяч відгуків (серед яких, між іншим, і багато позитивних), після чого допис прибрали.

До хору засудження поліцейськ­их доєднався й Американсь­кий союз громадянсь­ких свобод штату Алабама, а його директор Джатан Босбі повідомив, що більшість затриманих мають проблеми з психічним здоров’ям, а також залежність від наркотиків і потребують лікування і більшої уваги з боку суспільств­а до них.

Невідомо, чи подібні заяви громадсько­сті мотивувати­муть правоохоро­нців краще виконувати свої обов’язки, проте речниця управління шерифа Лорі Майлз уже заявила, що їм надходять погрози. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine