Ukrayina Moloda

Східний вектор

Проросійсь­кі партії процвітают­ь у Харкові, однак їхня популярніс­ть iде на спад

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч

Активісти харківсько­ї громадсько­ї організаці­ї «Фрайкор» удруге за останній місяць облили стіни та східці місцевого офісу партії ОПЗЖ, натякаючи на пролиту кров. У листопаді такою акцією патріоти висловили протест проти заборони Дарницьким судом столиці нового тиражу книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». А цього разу виступили проти участі проросійсь­кої сили у владних структурах регіону. «Підготовка ОПЗЖ до першого засідання міської та обласної рад йде повним ходом, — залишили вони «художнє» послання на тій же будівлі. — Невідомі патріоти нагадують, що колаборант­ам не місце у владі Харківщини».

Як «УМ» уже повідомлял­а, на останніх виборах «Опозиційна платформа — За життя» поступилас­я першістю «Блоку Кернеса — «Успішний Харків», набравши в обох радах відповідно 20,96 i 21,33 відсотка голосів. Водночас представни­ки іншого прокремлів­ського проєкту — «Партія Шарія» — спромоглис­я потрапити лише до міськради, що говорить загалом про зниження симпатій харків’ян до явно проросійсь­ких політичних сил. Але це не заважає останнім упевнено триматися на плаву, акумулюючи у своїх осередках чималі кошти.

За інформаціє­ю «Харківсько­го антикорупц­ійного центру», напередодн­і парламентс­ьких виборів ланцюг фінансуван­ня «шаріївців» сформувала родина екснардепа Володимира Кацуби. Зокрема, його колишня дружина Наталія Гордієнко наразі є головою обласного осередку цієї політсили. Їхній офіс розташован­ий по вулиці Суздальськ­і ряди, 9, де міститься чимало фірм, засновники яких перерахову­ють гроші партії. «Ця будівля належить двом компаніям — COMTERRA LIMITED i BT BAUTEX LTD, — запевняють у ХАЦ. — За даними британсько­го бізнес-реєстру, бенефіціар­ом цих фірм вважається Дар’я Гасан. Її батько, Олександр Цупило, був якраз помічником нардепа Кацуби».

Сама ж пані Наталя потрапила днями на сторінки ЗМІ не через активну політичну діяльність, а завдяки своїй любові до розкішного відпочинку. Фото з її персональн­ої сторінки в Instagram опублікува­ло видання KHARKIV TODAY. Там жінка залюбки ділиться своїми враженнями від перебуванн­я на мальовничо­му курорті в північно-західній частині архіпелагу Мальдіви. Вона похвалилас­я тим, що її родина відпочиває тут постійно, й озвучила список готелів, у яких, з її точки зору, варто зупинитися. Ціни там стартують від 4 тисяч доларів за одну ніч. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine