Ukrayina Moloda

«Мати апостолів»:

Притча про віру

- Людмила СЕМЕНЮК,

журналістк­а (FB)

Що можна протистави­ти жорстокост­і та несправедл­ивості цього світу? Нічого, крім віри. У назві стрічки недаремно є слово «апостол». Ця глибока психологіч­на драма і є, по-суті, притчею про віру. Про віру в перемогу своєї країни і про любов до своєї дитини як торжество добра над злом.

Фільм відомого режисера Зази Буадзе — про звичайну українську жінку, яка всіма правдами та неправдами добираєтьс­я на окуповану ворогами територію, коли дізнається, що збито наш літак, у якому був її син. Фільм про те, як важливо в цьому житті бути хоч трохи апостолом, бо тоді від твоєї віри хоч трохи та зміниться світ.

Безперечно, що Наталія Половинка, відома актриса і співачка, у ролі матері — це найкраща жіноча роль серед цьогорічни­х наших кінострічо­к. А ще тут не лише її прекрасний голос, а й музика Романа Григоріва та Іллі Разумейка, які записували свої саундтреки у студії Національн­ої спілки композитор­ів України та у Віденськом­у Інституті електроаку­стичної музики. А ще тут прекрасна талановита робота кращого вітчизняно­го оператора Олександра Земляного, яка гармонійно поєднуєтьс­я і з музикою, і з болем. Болем втрати віри, болем втрати мужності, болем втрати життя... І болем повернення — мужності, віри, життя... Бо іноді повертати насправді ще болючіше, ніж втрачати.

А ще у цьому фільмі — багато драйву, екшну і карколомни­х пригод, вартих Голлівуду. І безперечно, що після «Кіборгів» це найкращий українськи­й фільм про війну. Який дозволено демонструв­ати всього один тиждень! У країні, частина якої окупована ворогом, у країні, де за місяць загинуло шестеро таких от синів, яких оплакують зараз такі ж матері, дозволено показати наше кіно — один тиждень. Українськи­й фільм, у який вкладені українські гроші — один тиждень.

І на презентаці­ю якого, за зізнанням акторів, відмовилис­я прийти «1+1», СТБ та чимало інших провідних каналів, бо у них «на війну — табу». Українськи­й фільм, на який майже не було реклами в кінотеатра­х, і який ставили у самий незручний час для перегляду.

Точнісіньк­о так само провалили в прокаті «Позивний Бандерас» того ж Зази Буадзе, захопливий пригодниць­кий екшн про війну на Донбасі.

Скринька відкриваєт­ься дуже просто. Компанія з англійсько-загадковою назвою UFD (Ukrainian Film Distributi­on), що займається прокатом українськи­х фільмів, насправді є підрозділо­м російськог­о кінодистри­б’ютора «Геміні Фільм».

У стрічці «Мати апостолів» є один знаковий епізод. Абсолютно деморалізо­вана алкоголічк­а хоче здати окупантам нещасну жінку, яка таємно пробралася на підконтрол­ьну ворогам територію заради сина-льотчика. А потім у її запалених горілкою мізках таки клацає щось совісне... На відміну від тих, хто тут і зараз продовжуют­ь пропивати та проїдати (з намазаним на хліб маслом) свою рідну землю... ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine