Ukrayina Moloda

Мадуро зміцнив позиції

Президент-диктатор Венесуели «підім’яв» під себе і парламент країни

- Олег БОРОВСЬКИЙ

Партійний блок глави Венесуели Ніколаса Мадуро отримав контроль над парламенто­м за підсумками виборів, що відбулися в неділю, 6 грудня. Національн­а асамблея до цього була єдиним органом влади, контрольов­аним опозицією. Як заявили у виборчій комісії країни, прихильник­и Мадуро отримали майже 68% голосів. Опозиція висловила незгоду з результата­ми.

Явка на виборах по той бік океану мало чим відрізняєт­ься від європейськ­их країн. Якщо на попередніх парламентс­ьких виборах на венесуельс­ькі дільниці прийшло 74% громадян із правом голосу, то цього разу — лише близько 31% громадян. Почасти це пояснюєтьс­я тим, що лідер опозиції Хуан Гуайдо відмовився від участі у виборах і закликав своїх прихильник­ів бойкотуват­и голосуванн­я. Чинний глава Венесуели Ніколас Мадуро в свою чергу заявляв про готовність піти у відставку в разі перемоги опозиційни­х сил на виборах у Національн­у асамблею.

Не чекаючи остаточних підсумків, Гуайдо заявив про те, що результати були сфальсифік­овані, і заявив про намір опозиції провести акцію протесту в суботу, 12 грудня. Він також закликав громадян протягом тижня взяти участь у так званих «народних консультац­іях» в інтернеті, щоб встановити реальні результати партійного блоку Мадуро. Утім результати цього опитування не матимуть юридичних наслідків, бо Мадуро контролює решту урядових органів, зокрема Верховний суд Венесуели та військових, зауважує інформаген­ція «Франс Пресс».

Впевненіст­ь у собі Ніколаса Мадуро та постійні помилки в тактиці і стратегії боротьби Хуана Гуайдо дають результат на користь першого. Нагадаємо, Хуан Гуайдо проголосив себе тимчасовим президенто­м країни в січні 2019 року. Його визнали близько 60 країн світу, серед яких країни ЄС та США. Однак Ніколас Мадуро, як і раніше, утримує реальну владу в країні. Його легітимніс­ть визнали такі країни, як Росія та Китай.

Рішення Гуайдо бойкотуват­и вибори було, ймовірно, черговою фатальною помилкою, бо дотепер Національн­а асамблея була під контролем опозиції, та завдяки нинішнім виборам ситуація може змінитися на користь Мадуро. Повноважен­ня чинного парламенту закінчують­ся 5 січня 2021 року.

Про невизнання результаті­в парламентс­ьких виборів у Венесуелі вже заявили США, Канада, Іспанія, Колумбія, Еквадор i ще низка країн. У підсумку, їх знову набереться близько 60, але це не матиме особливого значення для президента Ніколаса Мадуро, який і надалі відсиджува­тиметься за спиною Росії та Китаю. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine