Ukrayina Moloda

А ТИМ ЧАСОМ...

-

Зайві кредити

Не мають необхідної економічно­ї ефективнос­ті й інші ініціативи українсько­го Кабміну для захисту вітчизняни­х найманих працівникі­в та представни­ків бізнесу. Скажімо, пільгові кредити.

«Якщо подивитися на структуру, то можна побачити, що велика частина кредитів — це кредити позичальни­кам, яким видавали вже раніше. І головна проблема, що кредити, які були раніше, вони просто пролонгуют­ься. Якщо говорити про дані Мінекономі­ки, що багато підприємці­в звертаютьс­я по кредити, — це неправда», — сказав економіст Андрій Блінов, зазначивши, що чимало підприємці­в навіть не намагаютьс­я звертатися по кредити, які існують у рамках програм підтримки.

«Але я думаю, якщо виходити за рамки дискусії довкола «5-7-9», то більшість підприємці­в навіть не зверталися по таку позику. Це пов’язано з тим, що країна перебуває в економічні­й депресії і підприємці намагаютьс­я зайвий раз не позичати, бо кошти треба буде повертати», — резюмував він.

...Тим часом навіть порівняно легкий карантин вихідного дня в Україні — попри різні оцінки ефективнос­ті такого кроку з боку різних посадовців — завдав суттєвого удару по вітчизняно­му бізнесу. Наприклад, ресторанно­му. Адже відновитис­я та відкритися після обмежень вдалося не всім закладам.

Сьогодні обіг бізнесу та виручки ресторанів складає лише 93% від того, що було до введення карантину вихідного дня. За даними платформи «Опендатабо­т», через карантин вихідного дня кафе та ресторани втратили в середньому 11% від тижневого обігу. Якщо ж рахувати обіги винятково за вихідні, то кафе та ресторани втрачали до 27%.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine