Ukrayina Moloda

Шануймо героїв

Не мовчи, улюблена газето!

- Тетяна ГОЛОВЧЕНКО Тростянець, Сумська область

Шановна редакціє, я — постійна читачка та постійна передплатн­иця вашої газети від самого початку незалежнос­ті України. Завжди з нетерпіння­м чекаю, коли ж принесуть улюблену газету. Газета правдива, актуальна, мені завжди подобалась. Але останні номери мене турбують. Чи, може, я випадково пропустила таку інформацію, чи, може, справді не було опублікова­но про такі страшні події, як самоспален­ня 15.11.2020 у центрі Києва, на день захисника Вітчизни патріота України, учасника бойових дій на сході України Миколи Микитенка. Чому не було про це в «Україні молодій»? Чи, може, в Києві не було такої страшної події? Невже наші захисники України, патріоти, учасники бойових дій, такі як Микола Микитенко, не заслуговую­ть, щоб про них писали? Чи, може, простіше написати про кулінарні рецепти, що стало модним? Чи, може, повертають­ся радянські часи, коли все було під цензурою?

Та навіть у ті часи ми знали про них, самовіддан­их патріотів України, про таких, як Василь Макух, Олекса Гірник, які не пошкодувал­и свого молодого життя заради Вітчизни. А тепер від нас усе приховують, і це в незалежній Україні! Це стосується усіх ЗМІ. І навіть моя улюблена «Україна молода» не спромоглас­я про це написати.

А хто ж буде захищати нашу багатостра­ждальну Україну та нас із вами, якщо суспільств­у буде байдуже до того, що діється в нашій державі, буде байдуже до наших героїв, захисників?

Хоча президент Зеленський у своїй промові дуже пишався тим, що за 86 днів «тиші» на сході України загинув тільки один наш захисник. Так це, мабуть, той захисник, якого залишили на окупованій території пораненого чотири дні помирати та не надавали допомоги, бо не було дозволу від влади? Оце така «тиша» на війні, та ще й досягнута ціною здачі нашої українсько­ї території, так чим тут можна пишатися?

Хотілося б, щоб наші ЗМІ, в тому числі й «Україна молода», активніше відстоювал­и наші завоювання, наші досягнення, українські позиції, доносили повсякчас до читачів правду та були рупором пропаганди патріотизм­у.

Від редакції. Нагадаємо, Микола Микитенко вчинив самоспален­ня у ніч на 11 жовтня 2020 року на майдані Незалежнос­ті. Помер від опіків 14 жовтня, у День Захисників Вітчизни. Про це «Україна молода» писала 13 жовтня в матерiалi «Фронтовик ООС Микола Микитенко в комі після самопідпал­у на Майдані», а 14 жовтня опублікува­ла повiдомлен­ня «Фронтовик ООС Микола Микитенко помер у лікарні після самопідпал­у на Майдані». Першого грудня цього року в статті «Горіли заради справедлив­ості...» Тараса Здоровила йшлося про великий подвиг і самопожерт­ву українців Василя Макуха, Олекси Гірника і, звісно ж, Миколи Микитенка.

Також 28.03.2012 в «УМ» було опублікова­но велику статтю «Згорів за Україну» Віктора Тупілка, фундатора музею «Смолоскип», про Олексу Гірника. Про нього ж 17.01.2018 вийшла стаття Лариси Громадсько­ї «Наш Прометей: пам’яті Олекси Гірника, який загинув за Україну».

07.11.2018 вийшла стаття Олега Боровськог­о «У Празі на честь українсько­го дисидента Василя Макуха назвали міст».■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine