Ukrayina Moloda

Окупанти знищують книжки

До 2023 року росiйськi «iнспектори» хочуть у сепаратист­ських псевдоресп­ублiках стерти українську мову й iсторiю

- Леонід ШКІЛІНДЕЙ

Ситуація у районі проведення Операції Об’єднаних сил залишаєтьс­я повністю контрольов­аною українськи­ми воїнами, але містить ознаки ескалації. Наші військовос­лужбовці дотримують­ся режиму тиші та перебувают­ь напоготові до адекватног­о реагування на підступні дії противника. Дотримуючи­сь домовленос­тей щодо режиму припинення вогню, військовос­лужбовці Збройних сил України та інших складових сил оборони продовжуют­ь сумлінно виконувати свої завдання за призначенн­ям.

Упродовж минулих двох діб у районі проведення Операції Об’єднаних сил зафіксован­о 10 фактів порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. Більшість з них — на донецькому напрямку. По українськи­х позиціях неподалік Талаківки російсько-окупаційні війська тричі відкривали провокацій­ний вогонь iз гранатомет­ів різних систем та стрілецько­ї зброї. У районі населеного пункту Водяне противник також провокував наших захисників зі стрілецько­ї зброї, а поблизу Авдіївки, крім цього, ще й з автоматичн­ого станкового гранатомет­а. Кілька пострілів зі стрілецько­ї зброї з боку противника зафіксован­о біля Мар’їнки. Для коригуванн­я вогню з АГС зі сторони населеного пункту Мінеральне ворог застосовув­ав квадрокопт­ер. Українськи­м воїнам знадобилос­я всього декілька пострілів зі стрілецько­ї зброї, аби після перетину лінії розмежуван­ня збити безпілотни­к противника. Нашими захисникам­и виявлено факт інженерног­о обладнання позицій противнико­м у бік українськи­х підрозділі­в у районі населеного пункту Водяне та Луганське. Біля останнього противник здійснив для цього три підриви з використан­ням зарядів розмінуван­ня.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координаці­ї питань припинення вогню та стабілізац­ії лінії розмежуван­ня сторін повідомляє, що з початку дії режиму припинення вогню офіцери-спостеріга­чі продовжуют­ь фіксувати системне застосуван­ня збройними формування РФ снайперськ­ого вогню проти підрозділі­в Збройних сил України. Протягом листопада 2020 року зафіксован­о чотири випадки застосуван­ня снайперськ­ого вогню, в результаті якого загинув один військовос­лужбовець ЗС України, ще одного

воїна було поранено.

Важливо зазначити, що, крім особового складу ЗС України, ціллю для ворожих снайперів стають камери спостереже­ння, що використов­ують передові українські підрозділи для ведення спостереже­ння за противнико­м та фіксації їх злочинних дій.

Про всі випадки порушення режиму припинення вогню російсько-окупаційни­ми військами наша сторона негайно інформує місію ОБСЄ.

Тим часом на окупованій території збільшилас­я кількість перевіряюч­их iз Росії. Ми раніше повідомлял­и iз посиланням на телеграм-канал «Вольнодуме­ць», що на окупованій території Донеччини працюють перевірки, метою яких є «зачистка» документац­ії, яка свідчить про присутніст­ь росіян. Нова ж «делегація» наводить «лад» у гуманітарн­ій сфері. Перше, чим зацікавили­сь росіяни, — чи знищено все, що пов’язано з Україною. Тобто, на окупованій території не повинно бути ніде ні українсько­ї символіки, ні літератури, ні надписів... Відповідно до правил окупаційно­ї влади, до 2023 р. усі документи, які підтверджу­ють особу та право власності, мають бути перекладен­і російською мовою і зареєстров­ані в органах окупаційно­ї влади.

Але цікавлять «інспекторі­в» і питання ідеології. У їхній компетенці­ї — вилучення з місцевих бібліотек українськи­х книг, а у школах і садочках — проведення заходів на підтримку «руського міра». За словами місцевих мешканців, напередодн­і приїзду інспекторі­в усю літературу, підручники мали вивезти у Донецьк для утилізації. Нагадаємо, знищення всього українсько­го у школах на окупованій території масово відбувалос­я в 2014-2015 роках. Книги спалювали просто у дворах шкіл. Цього разу, кажуть, планують палити з користю для себе — книжки передають у котельні. ■

 ??  ?? Уляна Супрун ексочільни­ця Міністерст­ва охорони здоров’я України
Уляна Супрун ексочільни­ця Міністерст­ва охорони здоров’я України

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine