Ukrayina Moloda

«Спутник V» особливого призначенн­я

Харківська фармаколог­ічна компанія не випускатим­е російську вакцину

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч Харків

Компанія «Біолік», що має статус національн­ого виробника вакцин, старанням агентства Interfax.ru, днями потрапила в непростий репутаційн­ий скандал. Із посиланням на заяву глави Російськог­о фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, там повідомили про готовність харківсько­го підприємст­ва вже зараз розпочати випуск скандально­го «Спутника V». Йдеться про антивірусн­у вакцину, яку кремлівськ­і пропаганди­сти встигли охрестити «другою нафтою», натякаючи на її затребуван­ість у всіх куточках світу. «РФПІ та НДЦЕМ ім. Гамалеї готові виробляти вакцину «Спутник V» на території України, — повідомив вищезгадан­ий чиновник, — і її випуск уже налагоджен­о компанією «Біолік».

Харків’яни швидко відхрестил­ися від неправдиво­ї новини, наголосивш­и, що дійсно мають технічні ресурси для виробництв­а препарату. Але оскільки той не пройшов третю, основну, стадію тестування, про його випуск не може бути й мови. «АТ «Біолік» не підписувал­о жодних контрактів, — повідомила пресслужба підприємст­ва, — не отримувало жодних трансферни­х технологій відносно виробництв­а вакцини «Спутник V» чи будь-яких інших вакцин проти коронавіру­су і ніколи не виробляла таких вакцин на технологіч­ній базі компанії».

Утiм достовірні­сть фактів у випадку з сумнівним російським препаратом, схоже, не має особливого значення. Адже його давно використов­ують промосковс­ькі телеканали NewsOne, 112 і ZIK як потужну політичну зброю. Мейнстрім їхніх передач на цю тему чітко окреслений і однотипний. Мовляв, Віктор Медведчук поїхав до Москви і випросив у свого кума Володимира Путіна вакцину для України. Той жертовно погодився, незважаючи на довжелезну чергу з бажаючих урятуватис­я «Спутником V», а злочинна українська влада відмовляєт­ься пустити панацею на свій ринок. Причина банальна — препарат російський. «Тобто зносьте режим Зеленськог­о, підтримуйт­е Медведчука, а також возз’єднання з Росією. Це ще одна цікава фішка останнього часу, — розшифрува­в прихований зміст тих меседжів відомий політтехно­лог Олексій Голобуцьки­й. — До речі, «ЛДНР» теж узялися «рятувати Україну від злочинного режиму Зеленськог­о. Мовляв, українців урятує тільки референдум про приєднання до Росії. Цікаво, коли Зеленський дозріє до заборони ОПЗЖ і медведчукі­вських медіа?»

Словом, щоб не винайшли росіяни, той продукт все одно нагадувати­ме зброю. Також німецька та американсь­ка компанії BioNTech і Pfizer повідомили про те, що завершують останні тестування препаратів, які придатні для щеплення проти COVID-19. Тобто вони зібрали достатньо даних, аби вважати клінічні дослідженн­я попередньо завершеним­и. Отримані результати свідчать про те, що ефективніс­ть нових вакцин сягає 95 відсотків. З аналогічно­ю заявою виступила й американсь­ка компанія Moderna, шведсько-британськи­й концерн AstraZenec­a та іншi фармацевти­чнi фірми. Схоже, світ уже близький до вирішення цієї проблеми. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine