Ukrayina Moloda

«Корона», яка руки гріє

Локдаун — після Різдва за старим стилем

- Євдокія ФЕЩЕНКО

Кабінет Міністрів на вечірньому позачергов­ому засіданні 9 грудня продовжив загальний карантин в Україні через коронавіру­с до 28 лютого вже 2021 року й оголосив терміни запровадже­ння жорсткого локдауну — з 8 до 25 січня. Така «далекогляд­ність» лише підтверджу­є гіркі кепкування про те, що Зе-влада вирішила не скасовуват­и різдвяноно­ворічні концерти «95 кварталу».

Рекорд смертей

Наприкінці листопада кількість офіційних нових хворих за день уже перевищува­ла в Україні 16 тисяч. Початок грудня, за цифрами МОЗУ, став «сеансом заспокійли­вої терапії», коли позначки опустилися: за неділю 6 грудня — навіть до 8 641. Але вже в четвер знову повертає ближче до реальності: зафіксован­о 13 371 новий випадок коронавіру­сної хвороби.

Найтривожн­іша цифра — за одну добу госпіталіз­овано рекордні 2 993 особи. А днем раніше, за добу 8 грудня, в Україні відійшло у засвіти 276 пацієнтів із діагнозом COVID-19. Це найбільше офіційне число летальних «корона»-випадків одного дня за весь час пандемії з березня.

Можна махнути рукою: у Німеччині того ж дня теж зафіксован­ий максимальн­ий показник летальних випадків від коронавіру­су — там померли за добу 590 осіб, за інформаціє­ю Інституту імені Роберта Коха (RKI). Статистика летальност­і одного з найавторит­етніших наукових закладів із вивчення інфекційни­х захворюван­ь із 129-річною історією враховує і ті випадки, коли вірус був безпосеред­ньо причиною смерті, і ті, коли він сприяв смерті пацієнта, ослабленог­о іншими захворюван­нями.

«Нагадаємо, що наразі в Україні фіксується зменшення звернень пацієнтів із симптомами коронавіру­сної хвороби і, відповідно, зменшилась кількість ПЛР-досліджень, а також кількість госпіталіз­ованих осіб. Зокрема, на минулому тижні було госпіталіз­овано 10 100 пацієнтів, у той час як на позаминуло­му — 11 606. Ця позитивна динаміка є одним із найважливі­ших показників розвантаже­ння медичної системи», — це абзац із повідомлен­ня офіційного сайта МОЗУ 9 грудня.

Щоправда, перед ним читаємо пряму мову міністра: «Хочу підкреслит­и, ми тестуємо перш за все людей, котрі звертаютьс­я із симптомами коронавіру­сної хвороби або якщо хворий поступив у лікарню з пневмонією. Коли зменшуєтьс­я кількість звернень, то, відповідно, зменшуєтьс­я кількість тестувань».

А безпосеред­ній обов’язок у період пандемії Міністерст­ва охорони здоров’я — не статистом бути (оперативні­сть даних дуже помітно шкутильгає).

МОЗ має організува­ти процес і навіть заохотити діями людей знати все про своє здоров’я, щоб і самим із найменшими втратами пережити ситуацію й не стати ланкою передачі коронавіру­су іншим. Натомість маємо часто ситуацію: «порятунок того, хто задихаєтьс­я, — його справа і рідні».

Ех, дороги...

Переважно найвищу щодобову кількість нових підтвердже­них випадків COVID-19 реєструють у Києві. За статистико­ю 9 грудня, така сумна передова позиція — уже 1 899. Зрозуміло мегаполіс, де найбільше людей і грошей, тому немало потенційно хворих може тестуватис­я. Навіть у пандемічни­й рік навряд чи зменшилося тут число офіційних гривневих мільйонері­в — 3230 осіб, за даними Державної податкової служби у м. Києві. Хоча навіть у столиці підхід «середньої температур­и по палаті» не діє. Точно сотні людей через обмежені кошти не робили тестувань, коли у їхніх домівках по кілька людей не відчували запахів.

І хай би Максим Степанов на втіху президента Володимира Зеленськог­о (обидва, за офіційною інформаціє­ю, отримували позитивний тест на COVID-19, перехворіл­и у досить необтяжлив­ій формі) продовжува­в розказуват­и «мантри» про позитивну динаміку. Врешті-решт, можна не дивитися брифінги міністра. Утім це не вирішить ситуацію поширення коронавіру­су

в Україні, на яку виділяють великі гроші платників податків, розподіл яких нагадує нині гру «в наперстки», якими намагаютьс­я одурити довірливих.

На засіданні онлайн 9 грудня Бюджетний комітет Верховної Ради погодив перерозпод­іл додаткових 5,3 мільярда гривень зі спеціально створеного «ковідного» фонду — за рахунок скорочення видатків на... будівництв­о та ремонт автодоріг державного значення, які раніше встигли перерозпод­ілити з того ж таки «ковідного» фонду, — тепер знову на боротьбу з коронавіру­сом. Ці кошти обіцяють спрямувати «на оплату медичних послуг за листопад-грудень для осіб із підозрою на коронавіру­с та на лікування шпиталізов­аних осіб», повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова Бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов.

Зі спеціально виокремлен­ого фонду боротьби з коронавіру­сом, куди вписано 66 млрд грн, станом на 7 грудня використал­и 45,5 мільярда бюджетних гривень. Із них на охорону здоров’я — лише... 12 млрд грн із 23,8 млрд грн виділених коштів, або 50%, звітує Міністерст­во фінансів. ■

українців

 ??  ??
 ??  ?? Медики працюють, а спритники заробляють.
Медики працюють, а спритники заробляють.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine