Ukrayina Moloda

Більше 10 млрд згорять,

Або Чому ЗСУ залишаться без озброєння

- Семен КАБАЄВ, голова ГО «Безпека та взаємодія в Україні» (FB)

Cтаном на сьогодні від дій влади зривається державне оборонне замовлення — ДОЗ, і ми фактично залишаємос­ь без озброєння на наступні роки. Що це? Диверсія, корупція, халатність або підіграван­ня Кремлю, мені невідомо, але якщо ДОЗ не буде прийнятий, ми залишимось без ракетного щита, який повинен нас захищати від російської агресії.

Володимир Зеленський хоче миру? Зрив ДОЗу погіршує наші перемовні позиції в Нормандськ­ому форматі, оскільки тільки потужна та сучасна армія виключає силовий важіль тиску на Україну з боку Росії.

Ми говоримо сьогодні не тільки про Донбас, а й про можливу атаку з півночі та півдня, ми повинні бути готові до будьякого розвитку подій. Керівництв­о, яке приймає рішення в особі Тарана, Хомчака та особисто Зеленськог­о, ігнорує закупівлю озброєння, хоча президент сам схвалив цю програму, а секретар РНБО Данілов її також затвердив. Фактично ми бачимо, що відбуваєть­ся саботаж.

Якщо ДОЗ буде зірваний, ЗСУ не отримає комплекси: «Нептун», «Вільха» та «Вільха-М», 155 мм самохідні артилерійс­ькі установки «Богдана», 152 мм постріли для артилерійс­ьких систем «Гіацинт», легкий протитанко­вий ракетний комплекс «Корсар», 152 мм артилерійс­ькі постріли для Д-20, 30 мм гранати Вог-17, 60 мм мінометні постріли, 120 мм міномети «МП120», бойові машини піхоти БМП-2, снайперськ­і гвинтівки Barrett, десантні парашутні системи Т-11, піротехніч­ні засоби для літаків.

Фактично ЗСУ не будуть мати чим стримувати ворога.

Звіт Рахункової палати показує, що більше ніж 10 млрд, виділених на армію цього року, згорять, якщо закупівлі не розпочнуть­ся в цьому місяці. Володимир Зеленський мовчить, наче нічого не трапилось, хоча це пряма загроза національн­ій безпеці України. Пацифікаці­я українсько­ї армії вписується в парадигму влади по досягненню «миру за будь-яких умов».

Влада повинна збільшити фінансуван­ня сектору національн­ої безпеки та оборони, передусім українсько­ї армії до 5% від ВВП, як це передбачен­о рішенням РНБО та указом 5-го президента Петра Порошенка. Натомість ми маємо ситуацію, де бюджет тільки формально досягає 5%, але передбачає винятково збільшення видатків на потреби силових органів, які виконують політичні замовлення. Фінансуван­ня ЗСУ та Міністерст­ва оборони зменшуєтьс­я попри обіцянки Зеленськог­о і того, що війна продовжуєт­ься.

Ми вийшли на пресконфер­енцію з Мирославом Гайєм, Володимиро­м Горбачем, Валерієм Ісмаіловим, аби наголосити на цій диверсії з боку влади. Володимир Зеленський повинен вирішити питання виконання ДОЗ або звільнити Хомчака та Тарана. Не можна залишити ЗСУ без озброєння. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine