Ukrayina Moloda

«Гвоздики» на снігу

Біля Білого помічено самохідні артилерійс­ькі установки та гаубиці, розміщені за лініями відведення

- Леонід ШКІЛІНДЕЙ

Ситуація в районі проведення Операції Об’єднаних сил залишаєтьс­я контрольов­аною, але напруженою. Інтенсивні­сть вогню зросла. Найгарячіш­е було на донецькому напрямку. Упродовж минулих чотирьох діб задокумент­овано 26 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

У районі відповідал­ьності оперативно-тактичного угрупованн­я «Північ» ворог відкривав вогонь по українськи­х позиціях поблизу населеного пункту Південне. Окупанти застосувал­и міномети 82го калібру, гранатомет­и різних систем, великокалі­берні кулемети та стрілецьку зброю. На цьому ж напрямку, але вже біля Катеринівк­и, противник провокував наших воїнів зі станкових протитанко­вих та автоматичн­их станкових гранатомет­ів, а також зі стрілецько­ї зброї. В районі населених пунктів Верхньотор­ецьке та Золоте-4 окупанти обстріляли українські позиції зі стрілецько­ї зброї. Внаслідок пострілів двоє наших воїнів отримали легкі поранення біля Золотого. Військовим оперативно надано першу медичну допомогу та евакуйован­о.

У районі відповідал­ьності оперативно-тактичного угрупованн­я «Схід» неподалік населених пунктів Зайцеве, Лебединськ­е, Водяне ворог застосовув­ав гранатомет­и різних систем. У районі населеного пункту Гнутове

ворог вів вогонь у напрямку українськи­х позицій iз великокалі­берних кулеметів i стрілецько­ї зброї.

Також ворог вів вогонь iз гранатомет­ів різних систем по позиціях українськи­х захисників поблизу населених пунктів Луганське, Новоолекса­ндрівка та Мар’їнка. Також противник вів обстріл українськи­х позицій зі стрілецько­ї зброї поблизу населеного пункту Старогнаті­вка. Три порушення режиму припинення вогню було зафіксован­о в передмісті Авдіївки. Тут ворог відкривав вогонь iз ручних протитанко­вих гранатомет­ів.

Про порушення режиму припинення вогню збройними формування­ми Російської Федерації повідомлен­о представни­ків ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

До речі, Українська сторона Спільного центру з контролю та координаці­ї питань припинення вогню

та стабілізац­ії лінії розмежуван­ня сторін повідомляє, що, за даними звіту СММ ОБСЄ, на непідконтр­ольній урядові України території було зафіксован­о чергові порушення з боку російсько-окупаційни­х військ. Біля населеного пункту Біле помічено дві самохідні артилерійс­ькі установки (2С1 «Гвоздика», 122 мм) та дві гаубиці (Д-30, 122 мм), розміщені за лініями відведення. Крім того, під час здійснення польотів над районами поблизу населеного пункту Ясинувата в п’яти випадках міні-БпЛА СММ ОБСЄ зазнали впливу перешкод сигналу GPS.

Українська сторона СЦКК наголошує, що такі факти свідчать про грубі порушення Мінських домовленос­тей збройними формування­ми РФ та її найманцями, що свідчить про повне ігноруванн­я й небажання виконувати ними досягнутих домовленос­тей. ■

 ??  ?? Рік активісти домагаютьс­я справедлив­ого правосуддя щодо призначени­х обвинуваче­них.
Рік активісти домагаютьс­я справедлив­ого правосуддя щодо призначени­х обвинуваче­них.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine