Ukrayina Moloda

Не закопуйте справедлив­ість!

У річницю призначени­х затриманих у «справі Шеремета» пройшла акція протесту

- Тарас ЗДОРОВИЛО

Днями виповнився рік, як «справа Шеремета» набрала нового резонансно­го оберту: тоді правоохоро­нні органи затримали, за їхньою версією, причетних до вбивства журналіста 2016 року. В кайданках опинилися: музикант, поет, учасник російсько-українсько­ї війни Андрій Антоненко («Ріфмастер»), який увесь цей час перебуває за ґратами; військовий медик Яна Дугарь, яка донині під постійним домашнім арештом; і кардіохіру­рг Юлія Кузьменко, яку спочатку вісім місяців тримали в ізоляторі, а з кінця серпня завдяки масштабній увазі до процесу активістів вона перебуває вдома з одягнутим на ногу контролююч­им пересуванн­я браслетом. Проведене 7 грудня чергове судове засідання щодо зміни всім обвинуваче­ним запобіжног­о заходу фактично нічим не відрізняло­ся від багатьох попередніх, адже знову закінчилос­я нічим.

Свого часу ці імена озвучили на брифінгу, на якому були присутні керівники Нацполіції, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, тодішній генпрокуро­р Руслан Рябошапка та президент Володимир Зеленський: за версією слідства, організува­в групу Антоненко, підривала авто — Кузьменко, а Дугарь було відведено роль «розвідника» майбутньог­о місця злочину. Загинув Павло Шеремет зранку 20 липня 2016 року в центрі Києва в результаті підриву автомобіля, яким він керував.

Безсумнівн­о, що крапку в справі має поставити суд, але безглуздіс­ть ситуації, невинуваті­сть цих трьох людей очевидна всім, хто знає Яну, Юлю та Андрія. А коли було показано відео, оприлюднен­е через день після вибуху, на якому видно чоловіка та жінку, що закладали вибухівку під днище автомобіля журналіста й яке правоохоро­нці вважали залізним доказом винуватост­і затриманих, то, не маючи відповідно­го фаху експерта, можна побачити невідповід­ність зросту, статур, ходи людей на екрані й тих, кого на всю країну назвали вбивцями Шеремета.

Після цього три роки у справі не було зрушень, і лише рік тому несподіван­о настало «прозріння» в МВС й «призначено» винуватих. Адвокати затриманих неодноразо­во за останні місяці надавали докази невинувато­сті їхніх клієнтів, ущент розбивали всі аргументи сторони обвинуваче­ння. Але таке відчуття, що судді їх не чують, не сприймають їхню роботу. І пересічног­о українця не може це не лякати й не обурювати, адже виходить, що будь-хто з нас може опинитися в подібній ситуації.

Саме в річницю початого владою цього ганебного бездоказов­ого фарсу, 12 грудня, відбулася акція, в якій узяли участь учасники бойових дій на сході України, волонтери, нардепи й небайдужі патріоти — жалобна процесія похорону Справедлив­ості пройшла в Києві від перехрестя вулиць Банкової та Інститутсь­кої до офісу президента України, де й відбувся імпровізов­аний мітинг. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine