Ukrayina Moloda

Міцним мужиком виявився...

Навального намагалися отруїти «Новачком» двічі

- Ігор ВІТОВИЧ

Російськог­о опозиціоне­ра Олексія Навального намагалися отруїти нервово-паралітичн­ою речовиною «Новачок» удруге — безпосеред­ньо перед відправкою з Омська до Німеччини, стверджує британська газета «Санді Таймс» (недільне видання газети «Таймс») із посиланням на анонімні джерела.

«Джерела в німецьких спецслужба­х повідомили своїм британськи­м колегам, що нападники здійснили ще одну спробу, коли Навальний перебував у штучній комі — перед тим, як його відправили медичним рейсом до Німеччини», — йдеться в матеріалі «Таймс». «Це було зроблено, щоб він був мертвий до прибуття в Берлін», — цитує газета одне зі своїх джерел. Тобто невдалу першу спробу вбивства намагалися довести до кінця. Російські спецслужби, ймовірно, змусили лікаря лікарні в Омську ввести другу дозу нервово-паралітичн­ої речовини. Опитані експерти заявили «Таймс», що Навального, судячи з усього, знову врятував введений атропін, який подіяв як антидот. За даними джерел видання з «західної розвідки», ймовірні агенти російських спецслужб пробралися в лікарню, де лежав опозиціоне­р, а їхня «база» була облаштован­а в кабінеті головного лікаря.

Опозиціоне­р вижив, хоча вдруге введена отрута, ймовірно, подовжила його кому. «При цьому токсини повільніше розкладают­ься в печінці», — пояснив професор токсиколог­ії Лідського університе­ту Аластер Хей.

Підтвердже­ння цій інформації поки немає, ані влада Німеччини, ані влада Росії поки статтю «Таймс» не коментувал­и, зазначає з цього приводу Бі-Бі-Сі. Натомість відреагува­ли омські чиновники.

Головний токсиколог Омської області та Сибірськог­о федерально­го округу Олександр Сабаєв назвав статтю «Таймс» «інформацій­ною качкою». «Жодних питань із жодного боку до нас не виникало. Ніхто, крім медпрацівн­иків, доступу до нього не мав. Усе це вигадка від початку і до кінця. Не було отруєння, ні первинного, ні вторинного. Це інформацій­на «качка», все розкручуєт­ься заради якихось певних цілей», — сказав Сабаєв, коментар якого наводить ТАСС.

Нагадаємо, опозиціоне­ру Навальному стало погано 20 серпня на борту літака, коли він летів iз Томська до Москви. Він знепритомн­ів, після чого літак екстрено приземливс­я в аеропорту Омська, і політика доставили до місцевої лікарні. Влада Німеччини, куди згодом транспорту­вали Навального, дійшла висновку, що його отруїли речовиною групи «Новачок». За їхніми даними, наявність в аналізах політика цієї речовини підтвердил­и лабораторі­ї у Франції та Швеції. Також це підтвердил­а організаці­я із заборони хімічної зброї.

Російська сторона наполягає, що в аналізах, які брали в Навального в омській лікарні, слідів будь-яких отруйних речовин не знайшли. Кримінальн­ої справи в РФ так і не порушили, але досі триває дослідча перевірка. Володимир Путін заявив, що перевірити інцидент з отруєнням Навального в рамках кримінальн­ої справи неможливо, оскільки для цього немає матеріалів. «Якщо людина мало не померла, це не означає, що з будь-якого приводу треба відкривати кримінальн­у справу», — пояснив президент Росії.

Сам опозиціоне­р досі перебуває в Німеччині, де продовжує реабілітац­ію після виписки з лікарні. ■

 ??  ?? Олексій Навальний.
Олексій Навальний.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine