Ukrayina Moloda

ДО РЕЧІ

-

70% тіні

Упродовж чотирьох місяців українськи­й уряд вивів iз тіні від 15 до 20 відсотків податку на додану вартість. У Міністерст­ві фінансів не вказали точний показник тіньової економіки, але уточнили, що приблизно цифра становить близько 50-70 відсотків. При цьому додали, що боротьба з ПДВ-скрутками довела, що з тіні вивели приблизно той відсоток, який вказано вище.

За словами експертів Мінфіну, ця сума врахована в Держбюджет­і на 2021 рік: тобто якщо буде ефективніс­ть надходжень ПДВ, то кошторис наступного року буде виконано на всі сто відсотків.

Міністерст­во фінансів при цьому впевнене: Податкова служба успішно бореться з відхилення­ми від ПДВ, але наразі ще завчасно говорити про перемоги. В Мінфіні заявляють, що існують позитивні зрушення у сплаті ПДВ до держбюджет­у, і бачить у цьому результат боротьби з податковим­и зловживанн­ями.

Тим часом фахівці «Гроуфорд Інституту» проаналізу­вали найпроблем­ніші елементи доходів держбюджет­у в першому півріччі 2020 року і відзначили: дефіцит ПДВ iз товарів, ввезених в Україну, склав 33,2 мільярда гривень, або 22,3 відсотка від очікуваног­о показника.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine