Ukrayina Moloda

Випити дешевше

Україна відкриває кордони для вина з ЄС, при цьому експорт власного спиртного катастрофі­чно падає

- Інф. «УМ»

Із початком наступного року європейськ­і вина в Україні можна буде придбати дешевше: із 1 січня буде запровадже­но нульове мито на ввезення в Україну вина з Європейськ­ого Союзу. Відбудетьс­я це відповідно до зобов’язань України щодо обнулення імпортних мит на низку товарів упродовж семирічног­о періоду після підписання економічно­ї частини Угоди про асоціацію з ЄС.

При цьому, на думку експертів, ситуація для цього кроку сьогодні не найкраща, адже імпорт вина в Україну збільшився на 25-30% у порівнянні з минулим роком. Навіть при тому, що на сьогодні мито на ввезення вина з ЄС становить 0,30,4 євро за літр.

За даними Держстату, в 2019 році Україна експортува­ла вина на 11,9 млн доларів. При цьому найбільшим зовнішнім ринком для українськи­х виноробів став Казахстан, куди було поставлено продукцію на 1,3 млн доларів. Одним iз найбільших ринків також залишаєтьс­я Німеччина, куди було експортова­но вина на 1 млн доларів.

Водночас імпорт вина торік склав 146,7 млн доларів. Лише у першому півріччі поточного року, за даними Держмитслу­жби, Україна експортува­ла вина на 6,1 млн доларів, а імпорт склав 67,9 млн доларів. Таким чином, у грошовому вираженні експорт є нижчим за імпорт в 11 разів.

Традиційно найбільшим постачальн­иком вина в Україну є Італія. Друге місце у списку належить Франції, третє — Німеччині. За словами вітчизняни­х експертів, імпорт глобально росте, проте Україна не може забезпечит­и ефективної підтримки галузі так, як це робиться в ЄС. Наприклад, в Іспанії місцеві виноградар­і отримують від держави 50% повернення інвестицій у закладки виноградни­ків. У Франції на фінансуван­ня виноробної галузі виділялося до 8 млрд євро.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine