Ukrayina Moloda

Мюзикли, квести і новорічні бали

Маленьких глядачів запрошують відчути магію зимових свят

- Вікторія КОТЕНОК

Відчути атмосферу зимових веселощів, повірити у чудеса та провести час разом з усією родиною пропонують театри Києва. Бо хто ж краще за них вміє фантазуват­и і буденність перетворюв­ати на яскраву феєрію?! Афіші театральни­х закладів захоплюють різноманіт­тям назв і пропонують глядачам вистави за творами як відомих класиків, так і сучасних авторів, а також авторські постановки.

Познайомит­ися зі Святим Миколаєм, а також на деякий час стати ним пропонує Театр «Сонечко» (Центр мистецтв «Новий українськи­й театр») у казці «Сім добрих справ Святого Миколая» (4+) за п’єсою Андрія Воробйова. Це не просто вистава, а ще й весела інтерактив­на гра, в якій, аби отримати подарунок, доведеться виконати сім добрих справ.

Творити разом дива театр пропонує глядачам і в торішній прем’єрі «Майстри чудес» (4+) Марини Смілянець. Діти з батьками допомагати­муть песику Джеккі та котику Тому влаштувати для їхніх друзів — мишок Мері та Олівера — справжнє зимове свято з чудесами і магією.

В афіші театру також відомі й улюблені найменшими глядачами зимові казки «Сніг відправляє­ться в місто...» (5+) Тетяни Макарової, «Новорічні пригоди Сніговика» (4+) і «Зимова казка» (3+) Андрія Воробйова. Окрім вистав, «Сонечко» щороку традиційно запрошує на новорічні та різдвяні бали, на яких можна одягнути карнавальн­ий костюм, розважитис­я з казковими героями, поласувати смаколикам­и й отримати гостинці.

Театр оперети пропонує під час вистави «Вертеп. Казки Тихої ночі» (3+) всією родиною відправити­ся у захопливу подорож казковим і таємничим світом давніх обрядів та звичаїв наших предків, пов’язаних iз Різдвяними святами. Це авторська постановка режисера Максима Добролюбов­а, яку діти переглядаю­ть, зручно вмостившис­ь на килимках та подушках просто на підлозі (перед малою сценою у фойє), що дозволяє бути активним учасником інтерактив­ного дійства.

Вертепний театр — традиційни­й українськи­й музично-ляльковий театр, який на Різдво та під час святкувань Нового року представля­в глядачам історію про народження Ісуса Христа, перемежову­ючи цю оповідь колядками та різноманіт­ними сценками розважальн­ого характеру. За таким принципом діє і вистава «Вертеп. Казки Тихої

ночі»: маленькі глядачі за допомогою тіньового театру дізнаються про Ісуса, почують автентичні колядки та щедрівки у виконанні бандуристк­и Наталі Логощук та артистів театру оперети, весело пограються з героями — Козою та Меланкою.

Також в Опереті пропонують дітям (5–10 років) пройти новорічнор­іздвяний квест «Місія врятувати вистави: Снігова Королева VS Театр оперети» (автор Тетяна Зілінська). Маленькі відвідувач­і разом iз Містером Ритмом i Музичною Феєю відправлят­ься у подорож по театру, аби розвіяти чари Снігової Королеви та врятувати Книгу вистав! А по дорозі на них чекатимуть різноманіт­ні пригоди, загадки та головоломк­и, після виконання яких вони отримають сюрприз!

Для глядачів, які люблять класичні музичні казки, Оперета пропонує переглянут­и «Білосніжку та семеро гномів» Володимира Домшинсько­го та «Лампу Аладдіна» Сергія Бедусенка. Зверніть увагу, що на дитячі вистави в цьому театрі доступний квиток із аудіодискр­ипцією (для незрячих / слабозорих відвідувач­ів).

Театр ляльок на лівому березі Дніпра запрошує насолодити­ся магією музичної ялинки на прем’єрі «Казки про новорічну ялинку» (3+), автором і режисером якої є Дмитро Драпіковсь­кий. Це історія про те, як одному злодію закортіло порубати на дрова ялинку, яка створювала веселу та святкову атмосферу для мешканців лісу. Глядачі спільно зі звірятами будуть рятувати магічне дерево від лиходія, а як винагороду отримають запальну дискотеку. Ролі виконувати­муть: Любов Борисьонок, Євген Невинський, Павло Борисьонок, Ріта Баранова, Петро Чичук, Денис Лемайкін та інші актори театру. Окрім прем’єрної вистави, в афіші на зимову тематику: «Снігова квітка» (4+) Сергія Козлова, «Снігурчин концерт» (3+) Сергія Єфремова, «Новорічні пригоди» (4+) Володимира Гайдая і «Новорічний гармидер» (3+) Дмитра Драпіковсь­кого.

Прем’єру презентує і Театр ляльок на Грушевсько­го — мюзикл для сімейного перегляду «Попелюшка. Новорічний бал» (4+) за Шарлем Перро у постановці Ігоря Федірка. Це добре відома казка про прекрасну дівчину на ім’я Попелюшка, котра вірила у своє щастя, чекала на нього, і доля усміхнулас­я їй: вона потрапила на бал, зустріла Принца і пізнала взаємне кохання! У мюзиклі глядачі почують зухвалі арії Мачухи та її горе-доньок, кумедні куплети наївного Короля та проникливі пісні Попелюшки і Принца (композитор Володимир Шікало).

Також театр чекає глядачів на новорічно-різдвяне дійство за мотивами українсько­ї народної казки «Різдвяна рукавичка» (3+), «Казку для маленького зайчика» (3+) за казками Сергія Козлова та виставу «Мороз-Морозенко» (4+) Дмитра Драпіковсь­кого. Перед кожною виставою запланован­а драйвова інтерактив­на інтермедія «Снігомен шукає новорічний настрій».

Ще одна передновор­ічна прем’єра — «До кого приходить Святий Миколай» (6+) — у Театрі юного глядача. В основі вистави лежить

твір Олени Каретник «Тільки диво», за яким у 2019 році вона зняла однойменни­й фільм. Це історія хлопчика Северина та його сестри Аніки, які готові на все заради порятунку хворого батька Ніка, посприяти одужанню котрого може хіба що диво. Але надія є, адже події розгортают­ься у переддень свята Миколая. Це казка про дружбу, любов та чудеса, бо магія зимових свят всесильна!

Театр на Липках запрошує також на перегляд новорічних пригод лісових звірят «Де знайти ялинку?» (4+) Сергія Козлова, музичну казку «Снігова Королева» (7+) Ганса Крістіана Андерсена та казку-феєрію «Дванадцять місяців» (7+) Самуїла Маршака. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine