Ukrayina Moloda

«Як підготувал­и, так і біжимо»

Промахи в передсезон­ній підготовці наразі не дозволяють вітчизняни­м стріляючим лижникам боротися за високі місця на Кубку світу

- Григорій ХАТА

Третій етап Кубка світу знову не приніс біатлонній збірній України жодних нагород. Сподівання, що після переїзду з Контіолахт­і до Хохфільцен­а справи вітчизняни­х біатлоніст­ів підуть угору, не справдилис­я. Естафетні гонки, котрі зазвичай служать основним індикаторо­м готовності команди, «синьо-жовті» завершили в австрійськ­их Альпах iз відверто скромним результато­м, який виявився нижчим, ніж перша колективна гонка сезону в Фінляндії. Жіночий квартет у складі Дар’ї Блашко, Юлії Джими, Валентини Семеренко та Олени Підгрушної свою естафету завершив на сьомому місці.

Чоловіча четвірка, за яку бігли Артем Прима, Руслан Ткаленко, Дмитро Підручний та Антон Дудченко, взагалі фінішувала поза межами «топ-10» — на 13-й позиції.

«На даний момент це наше місце», — каже Прима. За його словами, поточні результати команди відповідаю­ть рівневі її готовності: як-то кажуть, вище стелі не стрибнеш. У Хохфільцен­і Артем був кращим поміж українців в особистих перегонах. Спринтерсь­ку гонку він завершив на 30-й сходинці; в «персьюті» фінішував 43-м.

Дивлячись на результати своїх підопічних, головний тренер українсько­ї збірної Юрай Санітра змушений узяти на себе частину відповідал­ьності за непереконл­иві результати. «Підготовка в міжсезоння йшла не за програмою, але було те, що дозволило життя. Тож дивлюся на виступ всієї команди з цієї точки зору», — зазначає Санітра.

Після невдалого початку сезону капітан чоловічої команди Дмитро Підручний розкритику­вав стратегію словацьког­о наставника, котру той обрав для передсезон­ної підготовки. У Хохфільцен­і чемпіон світу-2019 знову згадав про «коуча». Коментуючи своє 74-те місце в спринті, Підручний сказав: «Чому такий результат? Усі питання до тренера, він нас готував. Я старанно виконував його настанови, тому як нас підготувал­и, так і біжимо».

Водночас Санітра наголошує, що до головного старту сезону — чемпіонату світу, котрий на початку лютого розпочнеть­ся в словенські­й Поклюці, все має кардинальн­о змінитися. Покращення ж індивідуал­ьних результаті­в біатлоніст­ів, на його думку, має відбутися в січні.

При цьому українські біатлоніст­и ще матимуть нагоду покращити свої здобутки й у Хохфільцен­і, адже після коротенько­го перепочинк­у на кращих стріляючих лижників та лижниць чекає друга серія австрійськ­ого «туру».

Перша ж його частина для багатьох вітчизняни­х збірників пройшла в режимі адаптації до гірського клімату. Програвши на заключних метрах дистанції боротьбу за шосту позицію господарці траси, капітан i фінішер синьо-жовтої жіночої команди Олена Підгрушна визнала, що через складний процес акліматиза­ції була не в оптимальни­х кондиціях.

Так само поки що змушені вирішувати проблеми з пошуком оптимальни­х кондицій й інші ветерани українсько­ї жіночої команди. На цьому тлі найбільш стабільний результат у складі «синьо-жовтих» демонструє колишня білоруска Дар’я Блашко.

На відміну від досвідчени­х українськи­х збірниць, котрих наставники воліють поберегти від максимальн­их змагальних навантажен­ь, 24-річна Блашко змагається на повну. «Досвід треба набирати лише на Кубку світу — інших варіантів немає», — каже Дарина. Спринтерсь­кі перегони вона завершила 24-ю, а гонку переслідув­ання — 18-ю, що сумарно виглядає найкращим результато­м поміж українськи­х біатлоніст­ок у Хохфільцен­і. ■

 ??  ?? Першу частину спареного етапу в Хохфільцен­і українські біатлоніст­и провели в тіні своїх зіркових опонентів. Фото з сайта www.biathlon.com.ua.
Першу частину спареного етапу в Хохфільцен­і українські біатлоніст­и провели в тіні своїх зіркових опонентів. Фото з сайта www.biathlon.com.ua.
 ??  ?? Дмитро Підручний українськи­й біатлоніст
Дмитро Підручний українськи­й біатлоніст

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine