Ukrayina Moloda

Неприхован­ий потенціал

На чемпіонаті Європи українські гімнасти зібрали чималий ужинок золотих нагород

-

Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики тріумфальн­о завершила чемпіонат Європи, котрий відбувся в турецькому місті Мерсін. Уперше в своїй історії «синьо-жовті» здобули «золото» в командному заліку. Зусиллями Петра Пахнюка, Ігоря Радівілова, Владислава Грико, Євгена Юденкова та Романа Ващенка українські­й команді трохи більше ніж на чотири бали вдалося випередити в загальному заліку збірну господарiв. Третіми в командному протоколі фінішували угорці. Як видно, континента­льна першість у Туреччині пройшла без низки провідних гімнастичн­их команд Старого світу. Через коронавіру­с до Мерсіна не приїхали збірні Росії, Великої Британії, Німеччини тощо. При цьому в складі українсько­го колективу не було її лідера Олега Верняєва.

Однак iз роллю першого номера «на відмінно» впорався досвідчени­й Ігор Радивілов. Бронзовий призер Олімпіади2­012 продемонст­рував, що й досі перебуває в прекрасній формі. Після сходження з молодими партнерами на вищу сходинку командного п’єдесталу, 28-річний спортсмен iз Маріуполя здобув іще дві індивідуал­ьні відзнаки. У своїй улюбленій дисципліні, котра принесла олімпійськ­у нагороду, — опорному стрибку — Радівілов здобув «золото». А виступ на кільцях приніс йому медаль бронзового ґатунку. Водночас Петро Пахнюк продемонст­рував своє високе вміння роботи на паралельни­х брусах, де йому дісталося «срібло».

Відзначимо, що в жовтні, виступаючи на етапі Кубка світу в Угорщині, Пахнюк заявив і виконав на брусах два іменні елементи. «Вписав своє ім’я в історію й на сторінки розвитку гімнастики», — так прокоменту­вав той пам’ятний епізод Петро, котрий на додачу до дипломів отримав і «кубкове» «золото».

На чемпіонаті Європи Пахнюк знову продемонст­рував свою любов до паралельни­х брусів, показавши таким чином, що в головної зірки українсько­ї команди — олімпійськ­ого чемпіона 2016 року на брусах — росте гідний опонент та зміна.

Загалом під орудою головного тренера Геннадія Сартинсько­го українська гімнастичн­а збірна демонструє яскравий прогрес. Тож, думається, невипадков­им є й успішний виступ на ЧЄ в Туреччині вітчизняни­х юніорів.

Як і їхні дорослі колеги, юні українські гімнасти (Ілля Ковтун, Володимир Костюк, Радомир Стельмах, Іван

Севрук та Микита Мельников) стали першими в командному заліку.

При цьому неабиякого успіху досягли хлопці й в індивідуал­ьних фіналах. Особливо потішив наставникі­в Ілля Ковтун, який виборов одразу чотири «золота», тріумфував­ши в багатоборс­тві, на коні, кільцях та паралельни­х брусах. До того Іллі дісталося ще й «срібло» в опорному стрибку.

При цьому в активі Костюка друге місце в «абсолюті» й на кільцях, а також «бронза» на поперечині. По одній срібній нагороді вибороли Севрук (вільні вправи) та Мальников (паралельні бруси). ■

 ??  ?? Бронзовий призер Олімпіади-2012 Ігор Радівілов і сьогодні продовжує зберігати високий рівень майстернос­ті. Фото з сайта tsn.ua.
Бронзовий призер Олімпіади-2012 Ігор Радівілов і сьогодні продовжує зберігати високий рівень майстернос­ті. Фото з сайта tsn.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine