А першого президента — «на килим»
Верховна Рада ще на рік продовжила «особливий статус Донбасу»
Продуктивні як ніколи. Останній тиждень під куполом у цьому році. Тому депутати, немов школярі наприкінці семестру, намагаються проголосувати за все те, що відкладали впродовж сесії. Вдалося повернути як електронне декларування, так і продовжити закон про особливий статус Донбасу.
Тож 15 грудня на засіданні Верховна Рада продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей iще на рік. Таке рішення підтримали 304 народнi депутати. Ініціатори цього закону з президентської фракції заявили, що це рішення потрібне для того, аби продовжити переговорно-дипломатичний шлях урегулювання ситуації на Донбасі. Водночас в опозиції наголосили, що хочуть почути від президента Володимира Зеленського конкретний план дій щодо вирішення ситуації на Донбасі, бо «не можна просто щоразу переносити дату і нічого не робити». Тим часом у Тристоронній контактній групі заявили, що вносити зміни в документ можливо лише за умови прогресу в переговорах. Нагадаю, документ ухвалили ще 2014-го. Влада його зобов’язана змінити лише після того, як з ОРДЛО підуть незаконні збройнi формування, їхня військова техніка та бойовики. Відтак, поки цього не сталося, дію документа продовжують щороку.
А ще до кінця робочого тижня депутати викликають до парламенту голову української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука. Причина — роз’яснення «Плану спільних дій» на Донбасі. На думку депутатів, Кравчук так і не пояснив запропонований ним план, тому депутати наполягають, аби він прийшов до парламенту і відповів на питання.
Водночас учора Верховна Рада схвалила за основу і в цілому законопроєкт для розблокування роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. Цей документ відновлює повноваження НАЗК. «За» проголосували 300 депутатів. Роботу антикорупційного органу було заблоковано після рішення Конституційного Суду від кінця жовтня. Тепер НАЗК повернули контрольовані функції. Однак ввели особливий порядок перевірки декларацій суддів Конституційного Суду. ■