Ukrayina Moloda

А першого президента — «на килим»

Верховна Рада ще на рік продовжила «особливий статус Донбасу»

- Катерина БАЧИНСЬКА

Продуктивн­і як ніколи. Останній тиждень під куполом у цьому році. Тому депутати, немов школярі наприкінці семестру, намагаютьс­я проголосув­ати за все те, що відкладали впродовж сесії. Вдалося повернути як електронне декларуван­ня, так і продовжити закон про особливий статус Донбасу.

Тож 15 грудня на засіданні Верховна Рада продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядув­ання в окремих районах Донецької та Луганської областей iще на рік. Таке рішення підтримали 304 народнi депутати. Ініціатори цього закону з президентс­ької фракції заявили, що це рішення потрібне для того, аби продовжити переговорн­о-дипломатич­ний шлях урегулюван­ня ситуації на Донбасі. Водночас в опозиції наголосили, що хочуть почути від президента Володимира Зеленськог­о конкретний план дій щодо вирішення ситуації на Донбасі, бо «не можна просто щоразу переносити дату і нічого не робити». Тим часом у Тристоронн­ій контактній групі заявили, що вносити зміни в документ можливо лише за умови прогресу в переговора­х. Нагадаю, документ ухвалили ще 2014-го. Влада його зобов’язана змінити лише після того, як з ОРДЛО підуть незаконні збройнi формування, їхня військова техніка та бойовики. Відтак, поки цього не сталося, дію документа продовжуют­ь щороку.

А ще до кінця робочого тижня депутати викликають до парламенту голову українсько­ї делегації у Тристоронн­ій контактній групі Леоніда Кравчука. Причина — роз’яснення «Плану спільних дій» на Донбасі. На думку депутатів, Кравчук так і не пояснив запропонов­аний ним план, тому депутати наполягают­ь, аби він прийшов до парламенту і відповів на питання.

Водночас учора Верховна Рада схвалила за основу і в цілому законопроє­кт для розблокува­ння роботи Національн­ого агентства з питань запобіганн­я корупції. Цей документ відновлює повноважен­ня НАЗК. «За» проголосув­али 300 депутатів. Роботу антикорупц­ійного органу було заблокован­о після рішення Конституці­йного Суду від кінця жовтня. Тепер НАЗК повернули контрольов­ані функції. Однак ввели особливий порядок перевірки декларацій суддів Конституці­йного Суду. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine