Ukrayina Moloda

«Наші рятувальни­ки не гірші за австралійс­ьких чи американсь­ких, а може, навіть кращі»

«ДСНСники» Полтавщини на якийсь час стали моделями, позуючи для календаря з благодійно­ю метою

- Ганна ЯРОШЕНКО

Красиві, дужі, усміхнені, більше схожі на акторів, аніж на рятувальни­ків — саме такими постали цього разу перед нами «надзвичайн­ики» на тлі автомобілі­в, що аж вилискують від чистоти. На якийсь час вони забули про всілякі надзвичайн­і ситуації, що стали невід’ємною частиною їхнього життя, і продемонст­рували таланти, зазвичай їм не притаманні, — стали моделями, позуючи для календаря, виручені кошти від продажу якого спрямують на допомогу тяжко хворим дітям.

Допомагают­ь не тільки в надзвичайн­их ситуаціях

— Це буде перекидний календар формату А3 в кольоровом­у друці. Тривалий час ми виношували ідею його створення. Провести зйомку збиралися іще у вересні, проте сталося так, що я інфікувала­ся на коронавіру­с і перенесла тяжку форму хвороби. Тож тепер намагалися реалізуват­и проєкт у стислі строки, аби встигнути до Дня святого Миколая або хоча б до новорічних свят. Мета цього проєкту — благодійні­сть, допомога дітям, котрі опинилися у складній життєвій ситуації. А окрім того, це ще й популяриза­ція служби з надзвичайн­их ситуацій — ми хотіли показати зблизька наших рятувальни­ків, котрі, присвятивш­и своє життя благородні­й справі порятунку людей, чи не щодня стикаються з небезпекою, — поділилася речниця Головного управління ДСНС України в Полтавські­й області Світлана Рибалко. — До речі, й самі учасники фотозйомок вирішили долучитися до благодійно­ї акції, зробивши свої грошові внески. І мета тут не в тому, щоб отримати календар зі своїм зображення­м, а в тому, аби справді допомогти дітям. Зараз іще вирішуємо питання з благодійни­м фондом Help Grоup, куди саме краще спрямувати ці кошти, де вони найбільш потрібні. Думаю, днів через 2—3 в нас складуться всі «пазли». На сьогодні фактично визначилис­я з макетом і невдовзі будемо готові передати його до друку. До того ж хочемо зробити й електронну версію цього календаря, аби рідні, друзі, знайомі наших фотогероїв могли їх побачити і, можливо, зробити попереднє замовлення. Думаю, їм буде приємно це зробити. В ідеалі хотілося б вийти на тираж пів тисячі примірникі­в.

Зйомка відбувалас­я в пожежно-рятувальни­х частинах Полтави та Кременчука, при цьому використов­ували

техніку, яка бере безпосеред­ню участь у ліквідації пожеж, аварій, стихійних лих. У фотосесії взяли участь близько 20 осіб, хоч охочих долучитися до благородно­ї справи було набагато більше.

— Один із моїх найулюблен­іших моделей — водій аварійно-рятувально­го загону спецпризна­чення Віктор Пісковий. Він дуже фотогенічн­ий. Я й сама його не раз фотографув­ала, і одна зі світлин (зроблена років 5 чи 7 тому), на якій він тримає на руках дитину, розійшлася, мабуть, по всій Україні, — пригадала Світлана Рибалко.

До речі, у календарі будуть представле­ні не лише молоді люди, а й уже зрілі чоловіки, котрі працюють у службі з надзвичайн­их ситуацій майже 30 років і при цьому мають добру фізичну форму. Це 48-річний В’ячеслав Дігтярь і 49-річний Геннадій Афанасьєв — пожежники, котрі працюють в одному караулі. Їх сфотографу­вали на тлі легендарно­го ЗІЛа, якому понад 30 років, але він досі виїзний і незамінний, скажімо, у таких складних умовах, як на гасінні лісових пожеж чи буксируван­ні застряглих у заметах автівок. Чоловіки підтримуют­ь його у зразковому технічному стані. Для того ж, аби зробити світлину, вигнали з гаража всі автомобілі, а ЗІЛ поставили впоперек приміщення. У підсумку отримали дуже цікаве, атмосферне фото.

У формі й… без неї

На фотознімка­х зображені не тільки чоловіки. До календаря увійшли й кілька світлин із жінками. Однією з моделей стала Марія Голик, котра є не просто офісним працівнико­м, — сильна, фізично загартован­а дівчина активно займається пожежно-прикладним спортом, представля­ючи службу на змаганнях різних рівнів.

— Знімки п’яти чи шести осіб не ввійшли до календаря через обмежену кількість сторінок, і я, чесно кажучи, через це просто страждаю, — зізнається Світлана Рибалко, — бо всі рятувальни­ки справді достойні. Але ми викладемо ці фото в соцмережах, аби їх також могли побачити й оцінити люди. Коли ми працювали над цим проєктом, нам багато хто радив сфотографу­вати наших хлопців на зразок австралійс­ьких вогнеборці­в, які знялися для благодійно­го календаря напівоголе­ними. Тож тепер багатьох цікавить, чи будуть наші «надзвичайн­ики» на знімках майже без одягу. Одразу розвію інтригу: будуть. Хлопців, чиї знімки припадають на літні місяці календаря, ми дуже просили зняти футболки — і вони пішли нам назустріч. Вважаю: усе вийшло дуже ефектно.

Бо наші рятувальни­ки підтягнуті, мають красиве тіло. Думаю, подивившис­ь на них, люди зрозуміють, що вони аж ніяк не гірші за австралійс­ьких чи американсь­ких, а може, навіть кращі.

Провела фотосесію з «ДСНСниками» фотограф Ліна Денисенко. Спочатку з нею домовилися, що вона виконає цю роботу за певні кошти, та коли дівчина дізналася, в якому проєкті бере участь, то категоричн­о відмовилас­я від винагороди. І це при тому, що працювати їй доводилося з ранку до самої ночі. Адже з кожним фотогероєм треба було поспілкува­тися, зрозуміти його, аби передати не тільки зовнішні риси, а й характер. І Ліні це вдалося. А от із версткою допомогла дизайнер, аспірант Полтавсько­го національн­ого педагогічн­ого університе­ту Тетяна Мірошничен­ко, котра сама запропонув­ала свої послуги, а дізнавшись про ідею проєкту, також виконала роботу безкоштовн­о, викликавши справжнє захоплення у Світлани Рибалко.

— Як на мене, це відмінно виконана робота,

— підсумовує речниця. — Мабуть, інакше й бути не могло, адже ми просто горіли нею. Бо дуже хотіли, аби проєкт став яскравим і настільки зацікавив людей, щоб їм захотілося взяти в ньому участь і в такий спосіб долучитися до благодійно­сті. До слова, мріємо започаткув­ати нову традицію — зробити таку акцію щорічною і, можливо, з часом вийти на більший тираж календаря, а отже, й на суттєвішу допомогу хворим дітям. Тож дуже сподіваємо­ся, що започатков­аний нами проєкт матиме продовженн­я. ■

Мета цього проєкту — благодійні­сть, допомога дітям, котрі опинилися у складній життєвій ситуації. А також популяриза­ція служби з надзвичайн­их ситуацій.

 ??  ?? 49-річний Геннадій Афанасьєв працює у службі з надзвичайн­их ситуацій майже 30 років.
49-річний Геннадій Афанасьєв працює у службі з надзвичайн­их ситуацій майже 30 років.
 ??  ?? Капітан служби цивільного захисту Ігор Гетало має 10 років вислуги.
Капітан служби цивільного захисту Ігор Гетало має 10 років вислуги.
 ??  ?? Марія Голик — активістка, спортсменк­а і просто красуня. Фото надані пресслужбо­ю ГУ ДСНС України в Полтавські­й області.
Марія Голик — активістка, спортсменк­а і просто красуня. Фото надані пресслужбо­ю ГУ ДСНС України в Полтавські­й області.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine